پنج مرکز نمونه‌برداری سرپایی ویروس کرونا در استان اردبیل راه‌اندازی شد

اردبیل - ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از راه‌اندازی پنج مرکز نمونه‌برداری سرپایی ویروس کرونا در مراکز خدمات جامع سلامت ۱۶ ساعته استان خبر داد.

دکتر  بابک نخستین روز سه‌شنبه گفت: ۲ مرکز از این تعداد در شهرستان اردبیل ، یک مرکز در مشگین‌شهر ، یک مرکز در پارس‌آباد و یک مرکز در گرمی مغان جهت اجرایی کردن ۷ گام اجرایی مرکز بهداشت استان برای مهار اپیدمی و کنترل بیماری کرونا راه‌اندازی شده است.

وی بیان‌کرد: در این مراکز نمونه‌برداری از موارد سرپایی گروه هدف برنامه جهت تقویت و تشدید مراقبت و بیماریابی در افراد در تماس با بیماران مثبت قطعی شناسایی شده، انجام می‌گیرد.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین اهداف راه‌اندازی مراکز نمونه‌برداری که با استقرار پزشک، پرستار، کارشناس آزمایشگاه و مراقب سلامت صورت گرفته ،نمونه‌برداری از موارد ارجاع داده شده افراد در تماس نزدیک با بیماران مثبت قطعی بیماری توسط مراقبان سلامت می‌باشد.

دکتر نخستین گفت: انتظار می‌رود پرسنل بهداشتی در شهرستان‌ها همانطوری‌که آموزش‌های لازم را دریافت کردند طبق دستورالعمل ارسالی با نهایت دقت موارد در تماس با بیمار مثبت قطعی را با پیگیری مستمر شناسایی و به این مراکز ارجاع دهند.

وی افزود: نمونه‌برداری از افراد در تماس با فرد مبتلا که علایم مشکوک دارند، طبق مقررات خاص انجام خواهد شد.

تاکنون ۹۱ هزار و ۴۷۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و جان‌باختگان کرونا در کشور هم به ۵۸۰۶ نفر رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha