۷ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۱۵:۰۵
کد خبر: 83765235
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بودجه ۳۰۰ میلیاردی کمیته المپیک برای فدراسیون‌ها

۷ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۱۵:۰۵
کد خبر: 83765235
بودجه ۳۰۰ میلیاردی کمیته المپیک برای فدراسیون‌ها

تهران- ایرنا- رییس نهاد بین المللی ورزش ایران، گفت: کمیته ملی المپیک از محل اعتبارات امسال خود، حدود ۳۰۰میلیارد ریال به فدراسیون‌های ورزشی و ۳۰۰ میلیارد ریال هم به رویدادهای المپیکی، بازی‌های ساحلی و هزینه زیر ساخت و تجهیزات اختصاص می‌دهد.

«سیدرضا صالحی امیری» این خبر را امروز (یکشنبه) در دومین گفت‌وگوی خود در سال جدید با خبرنگاران که به صورت آنلاین برگزار شد، مطرح کرد و افزود: بودجه امسال اقتضایی است و با سال‌های دیگر تفاوت دارد.

وی گفت: با این وجود بودجه امسال کمیته ملی المپیک ۱۰ درصد افزایش دارد که تخصیص آن به فدراسیون های ورزشی از  نیمه دوم اردیبهشت است. البته در صورت تداوم روند گسترش ویروس کرونا امکان تخصیص اعتبارات با تاخیر وجود دارد.

رییس کمیته ملی المپیک این را هم اضافه کرد که در دوره فعالیت کاری خود در ان.او.سی تمام تعهدات مالی به طور کامل به فدراسیون‌ها پرداخت شده است و تخصیص ۱۰۰درصد اعتبارات امسال به فدراسیون ها هم بستگی پرداخت کامل از خزانه‌داری به این نهاد ورزشی دارد.

صالحی امیری می گوید: کشور در شرایط خاصی قرار دارد و بودجه را هم بر اسای مدیریت بحران می نویسند و این امکان وجود دارد با تشدید بیماری کرونا در تخیص ها تاثیر بگذارد. زیرا این نهاد هم بخشی از این پازل است.

وی درباره ادامه پرداخت حقوق ورزشکارانی که سهمیه المپیک کسب کردند، توضیح داد: به هر ورزشکاری که سهمیه المپیک کسب کرده است  ۶۰۰ میلیون ریال حقوق پرداخت می شود که قرار شد طی ۲ مرحله در یکسال پرداخت گردد.

رییس ان.او.سی ایران، گفت: براساس توافق انجام شده بین وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک قرار شد که در نیمسال نخست وزارت ورزش و در نیمسال دوم کمیته المپیک این مبالغ را پرداخت کند. آن دسته از مربیانی که حقوق خود را در نیم سال اول دریافت نکرده اند باید معاونت توسعه ورزش قهرمانی یا منابع مالی وزارت ورزش و جوانان مراجعه کنند، زیرا  نیم سال نخست در تعهدات وزارت ورزش است.

صالحی امیری در پاسخ به پرسشی که آیا با توجه به تعویق یکساله المپیک توکیو، یک سال دیگر به ورزشکاران المپیکی هم حقوق پرداخت می کنید؟، گفت:  تعهدات ما همان ۶۰۰ میلیون ریال است و قابل تکرار نیست اما ۱۰ نفری که بورسیه هستند از سوی کمیته بین المللی المپیک ۵۰۰ دلار را تا زمان برگزاری المپیک می گیرند.  

در بودجه پرداخت انفرادی نداریم

وی درباره توزیع منابع در بین برخی فدراسیون‌ها گفت: اگر کسی بتواند در زمان ریاست من در کمیته المپیک کُدی بدهد که در تخصیص منابع ۵۳ فدراسیون توزیع ناعادلانه ای صورت گرفته است یک سکه پاداش می دهم. ما پرداختی انفرادی و خارج از بودجه نداریم بلکه به صورت فهرستی و از طریق ارسال به بانک صورت می گیرد.

رییس کمیته ملی المپیک درباره گلایه فدراسیون‌ها از سقف بودجه با توجه به شرایط کنونی کشور اظهار داشت: بودجه‌نویسی در ورزش قهرمانی با شاخص‌های معین نیست. بر این اساس هیات اجرایی این نهاد ورزشی مصوب کرد تا یکی از کمیسیون‌های متبوع الگویی را برای توزیع بودجه فدراسیون‌های قهرمانی با حضور کارشناسان خبره تهیه و تدوین کند.

صالحی امیری گفت: با این الگو به سمت نظام‌مند کردن پرداخت بودجه به فدراسیون‌ها هستیم.

رییس کمیته ملی المپیک در بخشی دیگر از این گفت‌وگو درباره احتمال برکناری برخی رییسان بازنشسته فدراسیون‌ها از جمله فدراسیون والیبال اظهار بی اطلاعی کرد و افزود: فهرستی از بازنشسته‌های بالای ۳۵ سال در وزارت ورزش وجود دارد اما اینکه شامل چه کسانی است را بی اطلاع هستم.

صالحی امیری در پاسخ به این پرسش که چرا فدراسیون‌ها در شرایط بحرانی کرونا نیروهای خود را تعدیل کرده‌اند، گفت: تذکر وارد است. خود ما  ۲ نفر را می‌خواستیم به دلیل نا کارآمدی تعدیل کنیم اما پشیمان شدیم و گفتیم همان ۲ نفر هم گوشه‌ای مشغول به کار شوند.

وی افزود: در دیدار با رییسان فدراسیون‌ها این تذکر را گوشزد می‌کنم. با وزیر ورزش هم گفت‌وگو خواهم کرد تا راهکاری برای برون رفت از این وضعیت بیابیم.

عضو ستاد عالی بازی‌ها درباره انتخاب حامیان مالی کمیته المپیک گفت: در مرحله نهایی کردن انتخاب حامی مالی برای تولید بودیم که با کرونا روبرو شدیم اما پس از عبور از این وضعیت، نمونه نهایی شده را فراخوان می‌دهیم تا حامی مالی دوخت لباس‌ها مشخص شود.

صالحی امیری درباره آماده سازی ورزشکاران المپیکی اظهار داشت: وقتی ستاد مبارزه با کرونا اجازه دهد از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم. پیمان فخری رییس نظارت بر تیم‌های ملی کمیته المپیک پیشنهاد داد شرایطی ایجاد شود تا تمرینات حداقلی در منزل یا محیط بسته خاص انجام شود.

وی ادامه داد: اگر ستاد مبارزه کرونا همچنان با انجام فعالیت‌های ورزشی مخالفت داشته باشد، به سمت آموزش‌های انفرادی افراد با مربیان از طریق تامین تجهیزات توسط وزارت و کمیته ملی المپیک خواهیم رفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha