۷ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۸:۵۴
کد خبر: 83763870
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

واحدهای مسکونی ۲ روستای خلخال بازسازی می‌شود

۷ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۸:۵۴
کد خبر: 83763870
واحدهای مسکونی ۲ روستای خلخال بازسازی می‌شود

اردبیل- ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل گفت: واحدهای مسکونی ۲ روستای خلخال بطور کامل بهسازی، بازسازی و مقام‌سازی می‌شود.

 فرهاد سبحانی روز یکشنبه در نشستی با فرماندار خلخال  افزود: با توجه به تجربه موفق بنیاد مسکن استان اردبیل در بازسازی کامل واحدهای مسکونی در حال تخریب روستای ترازوچ خلخال و بازسازی ۷۶ واحد مسکونی در حال تخریب روستای مصطفی‌لو، این بنیاد در نظر دارد این طرح را در ۲ روستای کهران و پروچ نیز اجرا کند.

وی با اشاره به اینکه در اجرای طرح بازسازی کامل واحدهای مسکونی در حال تخریب روستاهای خلخال علاوه بر ارائه تسهلات بانکی بخشی از هزینه‌های ساخت واحدهای مسکونی از محل ارائه کمک‌های بلاعوض تامین می‌شود، گفت: تاکنون ۵۰ نفر از اهالی این ۲ روستا برای دریافت تسهیبلات مالی به بانک‌های عامل شهرستان معرفی شده‌اند.

وی با بیان اینکه  نیمی از جمعیت خلخال در روستاها ساکن هستند، اظهارداشت: این امر موجب افزایش اهمیت اجرای طرح‌های مقاوم‌سازی مسکن روستایی با هدف ماندگاری روستاییان در روستاهای این شهرستان شده است.

سبحانی با بیان اینکه تاکنون ۵۱ درصد از واحدهای مسکونی کم‌دوام و بی‌دوام روستاهای خلخال مقاوم‌سازی شده ، افزود: تاکنون ۱۳ هزار واحد مسکن کم‌دوام و بی‌دوام در روستاهای این شهرستان از طریق پرداخت تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت با بازپرداخت طولانی مدت ۱۲ ساله مقاوم‌سازی و بهسازی شده که همین امر موجب کسب رتبه اول توسط بنیاد مسکن این شهرستان در بین شهرستان‌های استان شده است .

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل گفت: در حال حاضر نیز ۹ هزار واحد مسکونی روستایی این شهرستان نیازمند مقاوم‌سازی است که برای اجرای آن بنیاد مسکن نیازمند همکاری و مشارکت اهالی روستاها می‌باشد.

وی از ادامه عملیات اجرایی بهسازی معابر روستایی در ۲ روستای هدف گردشگری اندبیل و گیلوان خلخال در سال جاری‌ خبر داد و افزود: مطالعات اجرای پروژه‌های بهسازی معابر در چند روستای هدف گردشگری این شهرستان از جمله روستاهای شال و اسبو واقع در بخش شاهرود پایان یافته و با تخصیص اعتبار در سال ۹۹ عملیات اجرایی این طرح‌ها توسط بنیاد مسکن این شهرستان اجرا می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل با بیان اینکه از آغاز اجرای طرح مقاوم‌سازی در کشور بیش از ۵۴ هزار واحد مسکونی روستایی در این استان مقاوم سازی شده، افزود: بنیاد مسکن بر اساس برنامه زمان‌بندی شده هر سال بیش از چهار هزار واحد مسکونی کم‌دوام و بی‌دوام در مناطق روستایی را مقاوم‌سازی می‌کند و تا ۱۰ سال آینده تمامی واحدهای مسکونی روستایی در استان مقاوم‌سازی خواهد شد.

وی بیان‌کرد: این استان دارای هزار و ۲۹ روستای بالای ۲۰ خانوار است که مطالعه و تهیه طرح هادی تمامی روستاها انجام یافته و حتی در ۱۰۰ روستای زیر ۲۰ خانوار استان هم عملیات مطالعه و تهیه طرح هادی انجام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha