۳ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۱۹:۵۴
کد خبرنگار: 896
کد خبر: 83760505
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

توزیع ۵۰ هزار بسته بهداشتی میان روستاییان نیازمند مازندران

ساری - ایرنا - رییس اداره زکات کمیته امداد امام خمینی مازندران گفت: از محل زکات جمع‌آوری شده در استان ۵۰ هزار بسته بهداشتی تهیه و میان نیازمندان و محرومان روستایی توزیع شد.

حجت الاسلام مهدی بریمانی روز چهارشنبه در گفت و گو  با خبرنگار ایرنا ارزش هر یک از بسته های بهداشتی ۲ میلیون ریال را اعلام کرد و افزود : این بسته ها از طریق اعضای شورای زکات روستاها به افراد نیازمند داده شد . 

وی ادامه داد : در هر یک از این بسته های بهداشتی اقلامی همچون ماسک ، دستکش و مواد ضدعفونی کننده قرار داشت تا در این روزهای کرونایی این افراد بی بهره از این وسایل نباشند . 

رییس شورای زکات مازندران با اشاره به اینکه در یک هزار و ۵۰۰ روستای استان شورای زکات فعال است ، گفت : اعضای این شورا در موقعیت های مختلف همچون در ایام کرونایی فعلی به یاری و کمک می شتابند .

وی  به تداوم تامین و توزیع بسته های بهداشتی از محل زکات مازندران اشاره کرد و افزود : در ماه رمضان امسال نیز سبدهای غذایی تهیه می شود و از طریق پایگاههای بسیج ودهیاری ها در میان نیازمندان تمامی روستاهای استان توزیع می شود . 

به گفته بریمانی همچنین با راه اندازی ۱۳ آشپزخانه روزانه ۲ هزار بسته غذایی آماده می شود و زمان افطار میان نیازمندان توزیع می شود . 

وی میزان زکات جمع آوری شده سال گذشته در مازندران را بیش از ۲۰ میلیارد تومان  اعلام کرد و گفت : ۹۰ درصد این مبالغ صرف انجام امور حمایتی از قبیل تهیه غذا ، خرید جهیزیه ، درمان و معیشت نیازمندان شده است . 

بریمانی اضافه کرد : مابقی زکات های جمع آوری شده برای اجرای ۲۸ پروژه عمرانی از قبیل مسجد و غسالخانه در روستاهای مازندران صرف شده است .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha