انتقال ۷۰ میلیون مترمکعب پساب تصفیه‌شده به دریاچه ارومیه

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی با اشاره به هدف‌گذاری ۱۰۵ میلیون مترمکعبی انتقال پساب تصفیه‌شده از تصفیه‌خانه‌های اقماری دریاچه ارومیه در استان به بستر این دریاچه گفت: تاکنون ۷۰ میلیون مترمکعب از این هدف‌گذاری در استان محقق شده است.

علیرضا رضوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر سالانه ۷۰ میلیون مترمکعب آب از تصفیه خانه‌های اقماری دریاچه ارومیه وارد نگین آبی آذربایجان می‌شود که حدود ۶۷ درصد هدف گذاری تعیین شده است.

وی اضافه کرد: با راه‌اندازی مدول سوم تصفیه‌خانه فاضلاب ارومیه، میزان فاضلاب تصفیه‌شده و استاندارد قابل انتقال به دریاچه به ۸۵ میلیون مترمکعب افزایش خواهد یافت که در آن صورت شاهد تحقق ۸۱ درصدی اهداف در نظر گرفته شده در این خصوص خواهیم بود.

وی بیان کرد: بر اساس مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه، مقرر شده تا سال ۱۴۰۰ در شهرهای این حوضه آبریز، ۱۰۵ میلیون مترمکعب پساب فاضلاب تصفیه‌شده به این دریاچه منتقل شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی ادامه داد: این پساب، استاندارد بوده و همه موارد لازم در تصفیه و انتقال پساب رعایت می‌شود.

رضوی احداث شبکه‌های اصلی و فرعی خطوط انتقال، احداث تصفیه‌خانه‌های جدید و ارتقای کیفی تصفیه‌خانه‌های موجود را از جمله اقدامات انجام‌شده توسط شرکت آب و فاضلاب استان در راستای کمک به احیای دریاچه ارومیه عنوان کرد.

به گزارش ایرنا، وضعیت دریاچه ارومیه با تدبیر دولت تدبیر و امید در اجرای طرح‌های احیایی و بارش‌های مناسب بهبود یافته و در حال حاضر به بیش از یک‌هزار و ۲۷۱ متر و ۷۵ سانتی‌متر رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha