۳۱ فروردین ۱۳۹۹، ۱۲:۰۳
کد خبرنگار: 1285
کد خبر: 83756351
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

شهرستان سامان امسال میزبان همایش ملی عمان سامانی است

۳۱ فروردین ۱۳۹۹، ۱۲:۰۳
کد خبر: 83756351
شهرستان سامان امسال میزبان همایش ملی عمان سامانی است

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: برگزاری همایش ملی عمان سامانی به عنوان یکی از مهمترین برنامه‌های فرهنگی استان و شهرستان سامان در سالجاری هدفگذاری شد.

ابراهیم شریفی روز یکشنبه در بررسی مراکز فرهنگی شهرستان سامان افزود: با برطرف شدن شیوع ویروس کرونا، این برنامه قابلیت اجرایی پیدا می‌کند و تا آن زمان؛ مقدمات اجرای این همایش فراهم می‌شود.

وی، با اشاره به ظرفیت‌های فرهنگی و هنری سامان، تصریح کرد: این شهرستان ادیبان و فرهیختگانی شناخته شده‌ای دارد، که معرفی این ذخایر برنامه‌ریزی بلندمدتی را می‌طلبد.

شریفی، توسعه زیرساخت‌های فرهنگی شهرستان سامان را از دیگر اولویت‌های این شهرستان عنوان کرد و گفت: شکوفایی استعدادهای هنری نیازمند توسعه زیرساخت‌های فیزیکی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به روند تکمیل فرهنگسرای شهرستان سامان بدون ذکر زمان تکمیل این طرح، خاطر نشان کرد: محدودیت‌های اعتباری مانع تسریع در تکمیل این طرح شده است.

به گزارش ایرنا، میرزا نورالله عمان سامانی ملقب به تاج‌الشعراء از شعرای بنام نیمه دوم سده سیزدهم و اوایل سده چهاردهم هجری اهل شهر سامان استان چهارمحال و بختیاری است که از آثار این شاعر نامی می‌توان به گنجینه‌الاسرار، معراج‌نامه، مخزن الدرر و دیوان شعر اشاره کرد.

مقام معظم رهبری در سفر به چهارمحال و بختیاری از این شاعر به نیکی یاد و بر ضرورت تبیین این شخصیت برای نسل جوان تاکید کردند.

مرکز شهرستان سامان در ۲۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha