افزایش بهره‌وری و کنترل  ویروس کرونا با توسعه دولت الکترونیک

شهرری - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، استفاده حداکثری از ظرفیت های دولت الکترونیک را ضروری خواند و گفت: در شرایط کنونی و با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، توسعه خدمات دولت الکترونیک می تواند یکی از راه های موثر در کاهش ابتلا به این بیماری باشد.

یوسف بهارلو روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به شرایط پیش آمده به دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور اظهار داشت: شرایط حاضر می تواند بستری در جهت توسعه هر چه بیشتر دولت الکترونیک و عدم حضور فیزیکی افراد در محیط های غیرضروری را به همراه داشته باشد.
وی بستر گسترده خدمات الکترونیک و دسترسی بیست و چهارساعته مخاطبین به این خدمات را بسیار مثبت خواند و خاطرنشان کرد: اینکه کاربران در هر زمان و هر کجا می توانند بدون محدودیت های زمانی و مکانی از خدمات لازم بهره مند گردند، نکته بسیار قابل تاملی است که توجه به آن می تواند بسیاری از پیچیدگی های فرایندهای حضوری را مرتفع سازد.
بهارلو با تاکید بر افزایش بهره وری در ارائه خدمات الکترونیک اظهار داشت: انعطاف پذیری در ارائه خدمات، صرفه جویی در وقت، کاهش هزینه ها و ارتقای کارایی دستگاهها از دیگر مواردی است که توجه به توسعه دولت الکترونیک به همراه خواهد داشت.
این مسئول با اشاره به صرورت تقویت و به روز کردن تکنولوژی های جدید در ادارات، تصریح کرد:در شرایط حاضر، بهبود کیفیت زندگی مردم و ارائه خدمات پرسرعت و بدون دغدغه به آنها از جمله مواردی است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران شامل فیروزکوه، دماوند، رودهن، پردیس، شهرری (ری یک و ۲)، پاکدشت، پیشوا، ورامین، قرچک، کهریزک، فشافویه، چهاردانگه، جوادآباد، اسلامشهر، رباط کریم، شهریار، ملارد، شهر قدس، بهارستان (یک و۲) است.
بر اساس اعلام روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،   تاکنون ۵۸ هزار و ۲۲۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به سه هزار و ۶۰۳ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =