۱۴ فروردین ۱۳۹۹، ۲۳:۴۷
کد خبر: 83736751
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

وب کنفرانس گروه کاری ویژه COVID ۱۹ اتحادیه بین‌المللی راه‌آهن‌ها (UIC)  برگزارشد

سومین وب کنفرانس گروه کاری ویژه کووید۱۹ اتحادیه بین‌المللی راه‌آهن ها (UIC) با حضور نمایندگان راه‌آهن‌های عضو گروه کاری ویژه از جمله جمهوری اسلامی ایران، فرانسه، ژاپن، چین، کره جنوبی، روسیه، انگلستان، کانادا، آمریکا، جامعه راه آهنهای اروپا (CER) و ... بمنظور ارائه راهکارها و اقدامات کشورهای عضو برای مقابله با ویروس کرونا و تبادل تجربیات کشورها برگزار شد.

در ابتدا آقای «فرانسوا داون» مدیر اجرایی اتحادیه بین‌المللی راه‌آهن ها (UIC) هماهنگی بین کشورهای عضو این اتحادیه را برای مقابله با ویروس کرونا ضروری دانسته و از مشارکت تمام اعضای این اتحادیه در مقابله با کوید ۱۹ در جهان قدردانی نمود. آقای مارک گیگون رئیس گروه ویژه کووید ۱۹ UIC ضمن تشکر از همکاری همه کشورهای عضو برای مقابله و از بین بردن این ویروس درجهان، یادآورشدکه این اتحادیه دستورالعمل‌های لازم را تدوین و برای اعضا صادر می‌نماید. این کارگروه ویژه هر دو هفته یک‌بار با برگزاری وب کنفرانس، ‌آخرین اقدامات و وضعیت راه آهن‌ها را برای مقابله با انتشار این ویروس مورد بررسی قرار می‌دهد.

شایان ذکر است در تاریخ ۱۷ مارس ۲۰۲ (۲۷ اسفندماه ۱۳۹۸) UIC در خبرنامه الکترونیکی خود خبری در مورد راه‌آهن ایران با تیتر "راه‌آهن ایران برای مقابله با کووید ۱۹ (ویروس کرونا) در آمادگی کامل است" منتشر و تاکید کرده است که راه‌آهن ایران با در نظر گرفتن شیوع احتمالی ویروس کرونا با تشکیل یک کمیته ویژه یکی از سازمان‌های پیشتاز در ایران بوده و در روزهای قبل از شیوع ویروس کرونا در این کشور، اقدامات ضروری را برای مقابله با ویروس کووید ۱۹ اتخاذ کرده تا برای رویارویی با آن آماده باشد.

تهیه و تدوین دستورالعمل‌های پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با استناد به دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا و ابلاغ آن به شرکت‌های حمل و نقل ریلی، نظارت بر ضدعفونی نمودن قطارهای مسافری قبل از حرکت در مبدا و درایستگاهها،  نصب بروشور و پخش فیلم‌های آموزشی مقابله با کرونا در قطارهای مسافری از مهمترین اقدامات راه آهن جمهوری اسلامی ایران در مقابله با ویروس کرونا بوده است.

قابل توجه است که آقای فرانسوا داون مدیر اجرایی UIC نیز بدنبال اقدامات گسترده راه آهن ایران در این خصوص و حضور فعال در کارگروه ویژه کووید ۱۹ طی مکاتبه زیر در مورخ ۲۶ مارس ۲۰۲۰ (۷ فروردین ۱۳۹۹) رسماً از مدیرعامل راه آهن ایران بصورت ویژه تشکر و قدردانی نموده اند.

گفتنی است که مسئولیت دفتر منطقه‌ای راه‌آهن‌های خاورمیانه UIC با راه‌آهن ج. ا.ایران بوده و مقر آن در ساختمان مرکزی راه‌آهن ایران است و مدیرعامل راه‌آهن ایران ضمن دارا بودن سمت عضو هیات مدیره این اتحادیه، نایب رئیس اول مجمع منطقه ای راه‌آهن‌های خاورمیانه UIC نیز می باشند.      

  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha