استاندار: مردم ایلام روز سیزده بدر حماسه آفریدند

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: قاطبه مردم این استان در روز سیزدهم فروردین ماه در طبیعت حضور نیافتند که به نوعی خلق یک حماسه ارزشمند از سوی مردم برای شکست ویروس کروناست.

قاسم سلیمانی دشتکی روز پنجشنبه اظهار داشت: هرچند دیروز سیزده بدر و مقارن با حضور مردم در طبیعت و پاسداشت این سنت قدیمی بود اما با توجه به شیوع بیماری کرونا و هشدارهای مکرر مسوولان مبنی بر عدم خروج از منزل، مردم در این روز نهایت همکاری را با مسوولان داشتند و برای حفظ سلامت خود و سایر اقشار جامعه از خانه های خود خارج نشدند و به علت وجود کرونا سیزده بدر متفاوتی را تجربه کردند.

وی افزود: انتظار می رود مردم فهیم استان ایلام همچنان تا فروکش کردن موج کرونا در استان به قانون فاصله گذاری اجتماعی پایبند باشند و کماکان فقط در حد ضرورت و نیاز از منازل خود خارج شوند تا زنجیره انتقال این ویروس کاهش و سیر نزولی یابد.

سلیمانی دشتکی با بیان اینکه میزان ابتلای بیماری کرونا به ۲ درصد کاهش یافته است، یادآور شد: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا فعالیت مدارس، مهدهای کودک، مراکز آموزشی، صنوف مختلف تا ۲۰ فروردین ماه تعطیل است و ادارات نیز با یک سوم حضور نیروهای خود فعالیت می کنند.

وی در مورد سامانه غربالگری سلامت هم گفت: باتوجه به تبلیغات و فراخوان های گسترده تاکنون افزون بر ۸۵ درصد مردم استان ایلام در این طرح ثبت نام کرده اند و مورد پایش سلامت کارشناسان مراکز درمانی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته اند و انتظار می رود سایر افراد جامعه که به هر علت در این سامانه ثبت نام نکرده اند تحت پوشش آن قرار بگیرند.

وی اضافه کرد: یک سامانه دیگر هم برای خرید محصولات بهداشتی و پیشگیری از چندی قبل طراحی شده است که مردم با ثبت نام در این سامانه اقلام بهداشتی مورد نیاز خود را با قیمت مصوب تمام شده در سریع ترین زمان ممکن دریافت کنند.

استاتدار ایلام افزود: هم اکنون همه مبادی ورودی و خروجی استان ایلام برای تردد خودروهای عبوری به شدت کنترل می شود و هیچ مسافری حق تردد غیرضروری بین شهری را ندارد و مسافران نوروزی باقیمانده در استان هم هرچه سریعتر استان ایلام را به مقصد استان های مبدا خود ترک کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =