۱۱ فروردین ۱۳۹۹، ۱۳:۵۸
کد خبر: 83733021
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

تصمیم برج میلاد تهران به خداحافظی با دلفیناریوم

۱۱ فروردین ۱۳۹۹، ۱۳:۵۸
کد خبر: 83733021
تصمیم برج میلاد تهران به خداحافظی با دلفیناریوم

تهران - ایرنا- برج میلاد تهران در حمایت از محیط زیست، تصمیم به تعطیلی و تغییر کاربری دلفیناریوم گرفت.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی برج میلاد، این مجموعه اعلام کرد که فعالیت دلفیناریوم  بطور کامل متوقف و خاتمه قرارداد به پیمانکار مربوطه ابلاغ شده و در انتظار انتقال دلفین و شیر آبی توسط پیمانکار این مجموعه با هماهنگی سازمان محیط زیست و سایر دستگاه های مربوطه است.
 
بر اساس این اطلاعیه؛ برغم ابلاغ خاتمه همکاری، بدلیل تعطیلات و شرایط اضطراری ناشی از شیوع ویروس کرونا، پیمانکار مربوطه جهت انتقال دلفین و شیر دریایی دلفیناریوم برج میلاد با مشکلاتی مواجه است که امید می رود با همکاری دوستداران و سازمان محیط زیست و سایر دستگاه های ذیربط این امر در اسرع وقت تحقق یابد.

در این اطلاعیه آمده است، در حال حاضر هیچ محدودیتی برای بازدید کارشناسان سازمان محیط زیست و NGO های صاحب صلاحیت و سایر دستگاه های مرتبط از شرایط این دلفین و کمک به انتقال آن و تعطیلی این دلفیناریوم به منظور تغییر دائمی کاربری آن وجود ندارد.

در همین راستا، در روز یکشنبه دهم فروردین ماه مدیر کل دفتر حفاظت از زیست بوم های دریایی و سواحل دریایی باتفاق تعدادی از کارشناسان سازمان محیط زیست با حضور در محل این دلفیناریوم ضمن بازدید از شرایط نگهداری، وضعیت جسمی و تغذیه این دلفین را بررسی کردند.

همچنین مقرر شد تا برای تسریع در انتقال دلفین برنامه ریزی و اقدامات لازم انجام شود.  

 روابط عمومی برج میلاد همچنین اعلام کرد که مدیریت برج میلاد نیز همانند بسیاری از فعالان محیط زیست نگران وضعیت روحی و جسمی این دلفین بوده و با توجه به محدودیت‌ها و شرایط ویژه‌ای که در پی شیوع ویروس کرونا در جهان پیش آمده، جهت انتقال این دلفین و شیر دریایی توسط پیمانکار و تغییر دائمی کاربری این مجموعه، دست یاری همه فعالان و مدیران محیط زیست را به گرمی می فشارد.

چندی پیش یکی از دلفین های دلفیناریوم برج میلاد از بین رفته بود؛ این موضوع نگرانی طرفداران محیط زیست را درباره در ادامه فعالیت این مجموعه در پی داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha