مردم با  ستاد ملی کرونا بیشتر همکاری کنند

کرج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: مسوولان با وحدت رویه و مدیریت صحیح بحران انچه لازم است را انجام می دهند بنابراین مردم هم باید همکاری بیشتر را با اقدامات ستاد ملی کرونا داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام‌جمعه کرج، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی به دنبال تداوم برگزار نشدن نماز جمعه در سراسر کشور به جهت شیوع ویروس کرونا، در سومین خطبه مکتوب جمعه کرج افزود:  همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند لازم است  اقدامات سخت‌تری اعمال شود.

وی ادامه داد: گفتند از منزل بیرون نروید نباید رفت. بنده حتی به دیدن والده‌ام هم نرفتم تا تبعیت کرده باشم. همه ملتزم باشیم تا چرخه شیوع بیماری ویروسی کرونا  از بین برود.

آیت الله حسینی همدانی در پاسخ به پیشنهاد آمریکا برای کمک به ایران در کنترل ویروس کرونا اضافه کرد:  از دشمنی دشمنان که هرگز تمام نمی‌شود غافل نباشیم می‌بینید ازیک‌طرف تحریم می‌کنند و از طرف دیگر ژست انسان‌دوستی می‌گیرند. اگر راست می‌گویید تحریم‌ها را بردارید. دست از جنایت علیه ملل دنیا بردارید. به مردم بیچاره خودتان برسید.

وی گفت: جالب است دزدان گردنه‌گیر که همین روزها از ملت خودشان هم دزدی می‌کنند به فکر دلسوزی برای ما افتاده‌اند و به اسم سازمان بهداشت جهانی که تحت سلطه آمریکایی هستند و حامی مالی آن‌ها صهیونیست‌ها هستند می‌خواهند به ایران خدمت کنند.

امام جمعه کرج خاطرنشان کرد: خودشان گفتند «کرونا ایران را از تحریم‌ها نجات نخواهد داد» و همین چند روز قبل باز تعدادی از افراد را تحریم کردند و هنوز دست از فشار حداکثری برنداشته‌اند، چگونه می‌خواهند به ایران کمک کنند و  چرا به ایتالیا و اسپانیا  رسیدگی نمی‌کنند بعلاوه سروصدا راه انداخته‌اند که ایران کمک را نپذیرفت.

وی ادامه داد: خوب اگر به کمک شما نیاز نداشتیم باز باید بپذیریم خودمان چندین برابر و بهتر از آن را که شما می‌دهید را داریم. ما در حوزه پزشکی و کادر درمان و تجهیزات چیزی کم نداریم. اگر راست می‌گویید تحریم را بردارید.

نماینده ولی‌فقیه در البرز از طلاب جهادگر برای تدفین شرعی بیماران کرونایی تقدیر کرد و افزود:  همه‌چیز عالم باید برای ما درس باشد و از همه‌چیز باید عبرت بگیریم. همین ویروس کرونا را گذشته از جنبه‌های بیماری و بلا بودن  از این منظر ببینید که چگونه عادلانه رفتار می‌کند.

وی افزود: برای او فقیر و غنی فرق ندارد با همه یکسان عمل می‌کند، برای او ژن خوب و بد فرق ندارد، طبق دستوری که دارد باوجدان کاری بلا و خستگی‌ناپذیر تا آخرین لحظه مشغول انجام‌وظیفه است.

امام جمعه کرج گفت: کاش بعضی مدیران ما این‌گونه عمل می‌کردند. جا دارد بار دیگر از کادر درمانی استان و همه عزیزانی که شبانه‌روز تلاش می‌کنند تشکر کنم. به‌ویژه از طلاب و دانشجویان جهادی عزیز که از کارهای مفصل آنان در جبران کاستی‌ها و بعضاً ضعف مدیریت‌ها خستگی‌ناپذیر فعالیت دارند تا مردم آسیب کمتری ببینند .

هدف استکبار جهانی تخریب چهره سپاه در نزد مردم است

و با اشاره به سوم شعبان، ولادت نورانی سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع)  و روز پاسدار افزود: موج سهمگین توطئه در جبهه ‏ای وسیع علیه انقلاب نوپای اسلامی به‏ پاخاست، برای پاسداری‏ از انقلاب و مقاومت در مقابل این جنگ نابرابر همه‌جانبه هیچ الگویی شایسته‏ تر از الگوی حسینی وجود نداشت.

امام جمعه کرج گفت: الگویی که در تداوم و بقای‏ انقلاب کارایی داشته و دارد. همین الگو توانست در دوران دفاع مقدس، مقابله با گروهک‏ های تروریستی و ضدانقلاب و فتنه‏ های پیچیده داخلی کارایی خود را نشان دهد.

وی اظهار داشت: سپاه به‏ عنوان بازوی توانمند رهبری‏ و نظام در مقابله با انواع تهدیدات و توطئه‏ ها  است،  نیروی انقلابی که در هر عرصه‏ ای بر اساس نیاز انقلاب و به‏ صورت قانونمند اقدام می ‏کند.

آیت الله حسینی همدانی افزود: این اقدامات می‌تواند به اقتضای شرایط، ماهیت‏ نظامی، امنیتی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و در این روزهای سخت بهداشتی داشته باشد. همگان دیدید و شنیدید که وقتی نهادهای خارجی با بوق و کرنا می‌خواهند ۴۸ تخت بیمارستانی برپا کنند سپاه در یک فقره  ۲ هزار  تخت برپا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: رمز موفقیت‏های سپاه در طی این سالیان متمادی، در همین حرکت عاشورایی و حسین گونه آنان نهفته است. در شرایطی که سپاه پاسداران با هزینه‌های گزاف موردتهاجم بیگانگان و دشمنان انقلاب اسلامی و جریان‏ های ضدانقلاب و صهیونیست‏ ها، استعمارگران اروپایی و مرتجعان منطقه و گاهی دوستان نادان قرار می‌گیرد و تلاش می‌شود که چهره خدوم آن را تخریب کنند ، روز پاسدار فرصت مغتنمی برای شناخت بیشتر سپاه و رسالت این نهاد انقلابی‏ از جهت نقش و عملکرد به‌ویژه برای جوانان در آغاز دهه پنجم انقلاب است.

حضور جانبازان در جامعه، حضور روحیه ایثار و جوانمردی است

وی بااشاره به ولادت حضرت عباس (ع)  و روز جانباز افزود:  جانبازان انقلاب بهترین سرمایه‌های وجودی خود را درراه اعتلای اسلام و انقلاب ایثار کردند و عزیزانی هستند که از وادی شهادت به تقدیر الهی به دنیا برگشته‌اند تا الگوی دیگران باشند و تلخی ماندن را با شیرینی ادای تکلیف جبران کنند و راه را به بازماندگان نشان دهند .

آیت الله حسینی همدانی گفت: حضور جانبازان در جامعه حضور ملموس روحیه ایثار و جوانمردی است. همان روحیه‌ای که اگر در جامعه‌ای باشد هیچ استعمارگر و سلطه‌طلبی راه نفوذ به آن جامعه نخواهد داشت بنابراین می‌بینید که چگونه این روحیه مورد هجمه دشمنان است چون به‌خوبی می‌دانند وقتی می‌توانند به اهداف خود برسند که این فرهنگ را از ملت ما و به‌خصوص جوانان ما بگیرند. که البته تا امروز که موفق نشده‌اند و نخواهند شد.

بی‌توجهی به سیره سیاسی و اجتماعی امام سجاد (ع) ظلم بزرگی است

امام جمعه کرج با اشاره به  پنجم شعبان ولادت امام سجاد (ع)  و آغاز دهه مهدویت نیز اظهار داشت: معمولا سیره ‏نویسان وقتی به زندگی امام سجاد (ع)  می‌رسند، بیشتر بر ابعاد عرفانی و معنوی زندگی آن حضرت تاکید می‏ کنند و با سیره سیاسی امام کاری ندارند و حتی گاهی این دیدگاه ‏ترویج می‏ گردد که امام به خاطر بیماری‏شان موقت که به مصلحت الهی در مقطعی کوتاه داشته‌اند به‌دوراز مسایل سیاسی و اجتماعی عصر خود بوده ‏اند.

وی افزود: قطعا این تفکر نسبت به ساحت قدسی امام سجاد (ع)  با آن خطبه‌های آتشین و افشاگرانه در دستگاه ظالمان در کوفه و شام، و موضع سازش‌ناپذیر حضرت، ظلم بزرگی است. امام (ع) در عرصه‌ی مبارزه با فساد، تکالیف انسان مصلح‏، تبیین مبانی فکری و اعتقادی اصیل‏، رسیدگی به معیشت قشر آسیب ‏پذیر، تربیت انسان‏ ها و مبارزه عملی باسیاست ظالمانه مطالب فراوانی دارند که باید جداگانه به آن‌ها پرداخت.

تمدن نوین اسلامی و ضرورت عمل به بیانیه گام دوم انقلاب

وی با اشاره به یوم‌الله ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی گفت : این روز ، یکی از روزهای مهم در تاریخ ایران اسلامی است. در این روز بارای اکثریت قاطع مردم، در پی مبارزات ضد سلطنتی و طاغوتی مردم، نظام سیاسی کشور   پس از ۲ هزار و ۵۰۰ سال سلطه  پادشاهی ظالمانه، از بین رفت و نظام جمهوری اسلامی و مردمی استقرار یافت.

امام جمعه کرج بیان داشت : نظام جمهوری اسلامی  توانست بعد از قرن‌ها تئوری جدایی دین از سیاست را از بین ببرد. در آستانه اولین سال از دهه‏ ی پنجم جمهوری اسلامی، از خدای تعالی درخواست می‌کنیم جوانان غیور و عزیز ایران اسلامی را در عملیاتی کردن بیانیه گام دوم و تحقق تمدن نوین اسلامی موفق بگرداند.

وی در ادامه به شعار سالجاری ( جهش تولید) اشاره کرد و افزود: قطعا بیانات رهبری در روز سوم فروردین را موردتوجه قراردادید و تکرار بیان ایشان راجع به قوی شدن ایران در افزایش جمعیت، فضای مجازی، بهداشت و درمان و  اقتصاد که همه این‌ها با توجه به‌عنوان سال که جهش تولید است محقق خواهد شد.

آیت الله حسینی همدانی افزود: در قوی شدن نظام اسلامی هرکس هر توانی که دارد باید بکار بگیرد و مسامحه نداشته باشد. به الزامات جهش تولید توجه تام داشته باشیم وارد عرصه بشویم و با شعار ما می‌توانیم باقدرت و سرعت پیش برویم.

امام جمعه کرج در نکته پایانی خطبه مکتوب خود آورده بیان رهبر معظم انقلاب درباره آموزش‌وپرورش این است که برای یک ‌چنین دستگاهی هرچه ما هزینه کنیم، هزینه نیست، سرمایه‌گذاری است؛ به این چشم به اقتصاد آموزش‌وپرورش نگاه کنیم. اقتصاد آموزش‌وپرورش مثل اقتصاد هیچ دستگاه دیگری نیست؛ اینجا شما هرچه خرج می‌کنید، درواقع دارید سرمایه‌گذاری می‌کنید؛ این آن جمله‌ اساسی و اصلی‌ است که بنده توقع دارم.

وی افزود: مسوولان کشور، مسوولان دولتی و مردم ما به این نکته توجه کنند. خب، این درباره اهمیت دستگاه آموزش‌وپرورش. و مطالب مهمی هم راجع به دانشگاه فرهنگیان فرمودند که نباید مغفول بماند بنابراین شنیده شد که طرحی داده‌شده که دانشگاه فرهنگیان را با دید اقتصادی که به مساله‌دارند می‌خواهند به دانشگاه پیام نور بفروشند که این موجب خسران برای آموزش‌وپرورش خواهد بود باید مسوولان در این عرصه دقت بیشتری در این امر داشته باشند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha