قیمت مرغ در خراسان شمالی در سراشیبی سقوط

بجنورد- ایرنا- شیوع بیماری کرونا موجب سراشیبی قیمت گوشت مرغ در خراسان شمالی شده بطوریکه نسبت به آخرین روز پارسال ۲۹ هزار ریال در هر کیلوگرم کاهش یافته است.

رییس اتحادیه لبنیات، مرغ فروشان و قصابان بجنورد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه قیمت مصوب گوشت مرغ به ازای هر کیلوگرم، ۱۲۹ هزار ریال است اظهار داشت: اکنون قیمت گوشت مرغ، ۲۹ هزار ریال، پایین تر از قیمت مصوب، عرضه می شود.

حسین قاسم زاده خاطرنشان کرد: دیروز، قیمت گوشت مرغ در بازار بجنورد، با کاهش ۲۲ هزار ریالی به ازای هر کیلوگرم از این محصول به ۱۰۷ هزار ریال رسید،  این محصول، امروز هم با کاهش هفت هزار ریالی، اکنون ۱۰۰ هزار ریال به ازای هر کیلوگرم، عرضه می شود.

رییس اتحادیه لبنیات، مرغ فروشان و قصابان بجنورد گفت: احتمال می رود، روند کاهشی قیمت گوشت مرغ، تا روزهای پایانی تعطیلات نوروز ادامه داشته باشد.

قاسم زاده با بیان اینکه عرضه و تقاضا، عامل تعیین کننده در قیمت گوشت مرغ است گفت: با شیوع کرونا، مصرف مرغ به شدت کاهش یافته است از این رو میزان عرضه بیش از میزان تقاضا است.

وی تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، برای تامین مرغ شب عید، جوجه ریزی در سالن های مرغداری به میزان قابل توجهی انجام و مرغ در مرغداری ها تولید شده است، اکنون تولید بیش از نیاز بازار است.

قاسم زاده اظهار داشت: با شیوع بیماری کرونا، مسافرت ها لغو و رستوران ها بسته شده است، مجالس هم برگزار نمی شود از این رو، گوشت مرغ، مصرف ندارد.

وی گفت: با توجه به اینکه برنامه ریزی برای جوجه ریزی و تولید گوشت مرغ، برای پاسخ به نیاز بازار تا پایان تعطیلات نوروز پیش بینی شده است، کاهش بیشتر قیمت این محصول محتمل است.

رییس اتحادیه لبنیات، مرغ فروشان و قصابان بجنورد خاطرنشان کرد: تخم مرغ با افزایش قیمت روبه رو بوده و در ۲۰ روز گذشته، با افزایش هشت هزار ریال در هر کیلوگرم، اکنون به ۹۸ هزار ریال رسیده است.

بر اساس اعلام مسوولان،  میزان مصرف مرغ در شهرستان بجنورد در شرایط عادی ۳۰ تن و در  نوروزهای گذشته نیز ۴۰ تا ۵۰ تن بوده و این در حالی است که چند روز گذشته تقاضای مصرف مرغ در این شهرستان به نصف کاهش یافته است.  

سالانه حدود ۲۲ هزار تن گوشت مرغ در خراسان شمالی مصرف می شود که حدود ۶ هزار تن از این میزان از سایر استان ها تامین می شود.    

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =