بارش ها در کهگیلویه و بویراحمد ادامه می یابد

یاسوج- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: آخرین تصاویر ماهواره ای و رادار هواشناسی حاکی از دامنه فعالیت سامانه اخیر و ادامه بارش ها تا صبح روز دوشنبه در این استان است.

 ولی بهره مند روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این سامانه بارشی سبب بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید، بارش تگرگ، در ارتفاعات و مناطق سردسیری بارش برف می شود.

وی افزود: با خروج این سامانه بارشی از کهگیلویه و بویراحمد شاهد کاهش نسبی دما به ویژه برای روز سه شنبه خواهیم بود.

بهره مند بیان کرد: ظرف ۲۴ ساعت گذشته گرمترین و سردترین نقاط کهگیلویه و بویراحمد به ترتیب امامزاده جعفر ۲۳.۴ و سی سخت ۱ - درجه سانتی گراد بوده اند.

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: میزان بارش های سامانه اخیر تا ظهر امروز به ترتیب در جاورده ۴۹، دهدشت ۳۵.۷، یاسوج ۲۹.۳، امامزاده جعفر ۲۸، سی سخت ۲۴، دوگنبدان ۲۳.۷ و لیکک ۲۰ میلیمتر بوده است.

وی تاکید کرد: اختلال در تردد جاده ای به دلیل لغزندگی و کاهش دید افقی و بارش برف در ارتفاعات و برخی مناطق سردسیری محتمل است که توصیه می شود افراد از تردد غیر ضروری به ویژه در محور های ارتباطی بپرهیزند.

بهره مند ابراز داشت: بارش ها در مناطق سردسیری و بویژه محورهای یاسوج - شیراز و یاسوج - سی سخت به صورت برف گزارش شده است.

 میانگین میزان بارش باران در استان در سال زراعی ۱۳۹۸-۱۳۹۹ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۹۰ میلیمتر کاهش یافته است.

دفتر مطالعات پایه منابع آب ایران کهگیلویه و بویراحمد را در سال زراعی ۹۷ و ۹۸ از نظر میانگین بارندگی استان‌ها در رتبه دوم پربارش ترین ها اعلام کرد.

بارش سال زراعی گذشته (۹۷-۹۸) ۸۹۱ میلیمتر بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =