هوای تهران پاک است

۳ فروردین ۱۳۹۹، ۱۰:۵۳
کد خبر: 83723360
هوای تهران پاک است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز یکشنبه، برای دومین روز متوالی از لحاظ غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شاخص لحظه‌ای ۴۱ در شرایط پاک است.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۴۸ در شرایط پاک بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۳۲ و منواکسید کربن با شاخص ۹ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های شهرداری(منطقه۱۰) با شاخص ۵۷، شادآباد (منطقه ۱۸) با شاخص ۵۵ و  شهرداری (منطقه ۱۱) با شاخص ۵۱ با اینکه بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند ولی در شرایط سالم یا همان قابل قبول را نشان می دهند.

همچنین ایستگاه‌های پونک با شاخص ۳۲، شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۳۷ و مسعودیه(منطقه ۱۵) با شاخص ۴۱ در شرایط پاک طی این مدت قرار  داشتند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

اخبار مرتبط

  • هوای تهران پاک است

    هوای تهران پاک است

    تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت روز شنبه، در دومین روز از سال ۹۹ با کاهش غلظت آلاینده ذرات…

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha