شهردار تبریز: ریزش کوه آسیبی به اتوبان پاسداران وارد نکرد

تبریز - ایرنا - شهردار تبریز گفت: امروز بخشی از ترانشه کوه در اتوبان پاسداران و انتهای یوسف‌آباد دچار ریزش شده که خوشبختانه آسیبی به مسیر و سطح سواره‌رو وارد نکرده است.

ایرج شهین‌باهر، روز شنبه در حاشیه بازدید از محل ریزش و عملیات پاکسازی محل، در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این ریزش به علت حجم بالای بارش‌های اخیر و هوازدگی ترانشه‌ها روی داه است و هم اکنون ماشین‌آلات شهرداری در حال پاکسازی و جمع‌آوری سنگ‌ها و ماسه‌ها از سطح حاشیه اتوبان پاسداران هستند.

وی با اشاره به اینکه عملیات جمع‌آوری زیر ترانشه کوه اتوبان پاسداران در سریع‌ترین زمان ممکن آغاز شد، اظهار داشت: امروز چهارمین مورد ریزش کوه در ارتفاعات شمال شهر طی ماه های اخیر روی داده است.

شهین باهر، ادامه داد: در سال‌های گذشته این ترانشه‌ها به شکل فنی اجرا نشده‌ بنابراین با گذشت زمان و بر اثر بارش برف دچار هوازدگی و ریزش می‌شود و در این راستا رفع خطر مسیرهای خطرناک و ناامن در دستور کار شهرداری تبریز در سال ۹۹ قرار گرفته است.

در شهریور سال گذشته نیز در اثر بارش باران و سست شدن خاک بخشی از کوه در خیابان ولی امر شهرک باغمیشه ریزش و جاده را مسدود کرد و برای در امان ماندن ساکنان محل و جلوگیری از هرگونه خسارت احتمالی ۱۰۰ خانوار محل منازل خود را تا ایمن کردن دیواره کوه به دستور مقامات مسئول تخلیه کردند.

کلانشهر ۱.۹ میلیون نفری تبریز دارای ۱۰ منطقه شهرداری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha