۱ فروردین ۱۳۹۹، ۲۱:۱۱
کد خبرنگار: 2443
کد خبر: 83722275
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

عیدانه قوه قضاییه به زندانی بیگناه ایرانی در فرانسه

۱ فروردین ۱۳۹۹، ۲۱:۱۱
کد خبر: 83722275
عیدانه قوه قضاییه به زندانی بیگناه ایرانی در فرانسه

تهران - ایرنا - همزمان با نخستین روز سال نو و عید نوروز سخنگوی قوه قضاییه با انتشار اطلاعیه ای از بازگشت هموطن بیگناه ایرانی در زندان های فرانسه با تدابیر و پیگیری قوه قضاییه به آغوش خانواده خبرداد.

به گزارش مرکز رسانه ای قوه قضاییه، متن اطلاعیه غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در نخستین روز سال نو و  در آستانه فرخنده بعثت رسول عزت و رحمت،  حضرت محمد مصطفی(ص) هموطن بی گناه ایرانی که با توطئه آفرینی عوامل امریکا در خاک فرانسه، مورد اتهامات واهی واقع  و بدون تامین حق دفاع و رعایت موازین منصفانه دادرسی در یکی از زندان های فرانسه  به حبس محکوم گردیده بود، در نتیجه پیگیری ها ی بین المللی و تدابیر قوه قضاییه و با  مبادله یک زندانی فرانسوی که به جرم جاسوسی در ایران زندانی بود، از زندان استکبار آزاد گردیده و به میهن عزیز اسلامی مان و آغوش عیدانه خانواده بازگشت.

شمول رافت اسلامی نسبت به  مجرم فرانسوی و در مقابل،  آزادی  شهروند بی گناه  ایرانی در حالی صورت گرفت که قوه قضاییه، نتیجه بررسی نهادهای امنیتی ذیربط را مدنظر قرارداده و به موجب وظیفه شرعی و قانونی در حمایت از حقوق هم میهنان خارج از ایران و پیگیری آزادی زندانیان ایرانی در دیگر کشورها به  این مهم مبادرت ورزید.

با توجه به همکاری قوه قضائیه برای آزادی یکی از زندانیان فرانسه با استفاده از تخفیف مجازات، دولت فرانسه در همکاری متقابل با تغییر تصمیم قبلی وی را آزاد کرد.

امید است این اقدام که بیانگر اقتدار امنیتی، رافت دینی و اهتمام جمهوری اسلامی به مقابله با تضییع حق شهروندان ایرانی در جای جای جهان است، درسی  برای مدعیان حقوق بشر آمریکایی و سرآغازی بر دستاوردهای ارزنده  بین المللی در عرصه حقوق و قضای کشور در سال جدید باشد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha