۲۹ اسفند ۱۳۹۸، ۹:۳۶
کد خبرنگار: 1369
کد خبر: 83720662
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مسافران کرونایی در مراکز درمانی بخش خصوصی اصفهان پذیرش می‌شوند

اصفهان - ایرنا - سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در اصفهان گفت:درمان مسافران نوروزی مبتلا به کرونا به خاطر کمبود ظرفیت مراکز درمانی بخش دولتی در این استان فقط در بیمارستان‌های خصوصی امکان‌پذیر است.

حجت اله غلامی چهارشنبه شب در حاشیه پانزدهمین جلسه این ستاد در استانداری افزود: هزینه کامل درمان مسافران این منطقه همچنین مطابق تعرفه بیمارستان های بخش خصوصی خواهد بود.
وی با اشاره به مصوبات پانزدهمین جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اظهارداشت: بر اساس هماهنگی های صورت گرفته امکانات و توان ارتش منطقه اصفهان در چند ایستگاه ورودی جنوبی استان به سمت استان فارس به منظور کنترل و غربالگری ترددها و همچنین گندزدایی و ضدعفونی کردن سه شهر نطنز، بادرود و اردستان به کار گرفته می شود.
وی ادامه داد: اکنون ۱۴ ایستگاه کنترل و غربالگری در ورودی ها و خروجی های استان با قوت و قدرت حضور دارند و افراد بیمار یا مشکوک به محل سکونت خود بازگشت داده می شوند تا در مراکز بیمارستانی درمان یا در منزل قرنطینه شوند.
 غلامی با بیان اینکه در ورودی های شهر افراد مشکوک به مراکز قرنطینه ارجاع داده می شوند، تاکید کرد: مردم آگاه باشند که یک بیمار یا فرد مشکوک به قرنطینه کل اعضای خانواده به مدت ۱۴ روز منجر خواهد شد و توصیه جدی ما آن است که کسی به سمت استان اصفهان حرکت نکند.
وی به دیگر مصوبه این جلسه اشاره و اضافه کرد : در راستای توزیع عادلانه اقلام بهداشتی و مشخص شدن قیمت های واقعی فروش این اقلام، تیمی متشکل از دستگاههای مرتبط، با محوریت معاونت پیشگیری دادگستری اصفهان تشکیل  و بر روند توزیع و قیمت ها نظارت خواهد کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان ادامه داد: طرح زوج و فرد همچنان از درب منازل از ساعت ۸ تا ۲۴ اجرا می شود و انتظار می رود کلیه شهروندان رعایت کنند.
وی اضافه کرد: میزان نام نویسی طی چند روز گذشته رشد خوبی داشته است و تا کنون ۸.۶ درصد شهروندان استان در این سامانه نام نویسی کردند و لازم است سایر شهروندان به سامانه salamst.gov.ir مراجعه و در این غربالگری شرکت کند.
سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا افزود: پیشنهاد تمدید یک ماهه مرخصی زندانیان به ستاد ملی از دیگر تصمیمات امشب بود.
وی با اشاره به استمرار فعالیت جایگاههای سوخت و نانوایی ها، گفت: این محل ها به رعایت ضوابط و دستور العمل های بهداشتی ملزم و قرار شد صنف جایگاه داران، شرکت فرآورده های نفتی و فرمانداری ها بر پمپ های بنزین نظارت کنند و با متخلفان برخورد قاطع شود.
غلامی گفت: ظرفیت اتوبوسرانی شرکت واحد در ایام عید نوروز با ۲۰ درصد توان سرویس دهی می کند تا بخشی از نیازهای مردم را فراهم کند.
وی ادامه داد: کمیته حمل و نقل ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا وضعیت مراکز خدماتی بین راهی را در ایام نوروز به صورت ویژه بازرسی و در صورت مشاهده تخلف و رعایت نشدن دستور العمل های بهداشتی از ادامه فعالیت آنها جلوگیری خواهد کرد.
سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا تاکید کرد: همه باید در ایام نوروز دید و بازدیدها را متوقف و حتی المقدور تلاش کنند از خانه خارج نشوند.
وی اضافه کرد: استفاده از ظرفیت خریدهای تلفنی و اینترنتی این فرصت را در اختیار خانواده ها قرار خواهد داد تا در فرصت کوتاه نیازمندیهای خود را تامین کنند.
غلامی بیان کرد: فروشگاه های زنجیره ای کوثر نیازمندیهای شهروندان را در ظرف یک روز تامین و در اختیار خانواده ها قرار خواهند داد.
بر اساس آخرین آمار، تا ظهر روز چهارشنبه بیست و هشتم اسفند، ۱۷ هزار و ۳۶۱ نفر در کشور  بطور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شدند و یکهزار و ۱۳۵ نفر به‌علت ابتلا به این ویروس فوت کردند و پنج هزار و ۷۱۰ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
از این شمار اصفهان با یکهزار و ۵۳۸ بیمار مبتلا به کرونا، دومین استان پس از تهران به لحاظ تعداد بیماران مبتلا به کروناست.

با  این توصیف «در خانه می‌مانیم» تا سلامت خود، خانواده و هموطنان را حفظ و «مسافرت نمی‌رویم» تا به قطع زنجیره ابتلا به ویروس کرونا کمک و به مسافرت و دید وبازدید عید نمی‌رویم تا به کرونا مبتلا نشویم و دیگران را هم مبتلا نکنیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha