آموزش در مدارس سمپاد تعطیل نشده است

۱۰ فروردین ۱۳۹۹، ۸:۳۴
کد خبر: 83715610
آموزش در مدارس سمپاد تعطیل نشده است

تهران- ایرنا- رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان گفت: مدارس سمپاد عملا از پیش از عید و در ایام نوروز آموزش را تعطیل نکرده و روزانه حدود ۱۱ ساعت مانند روال عادی مدارس، به دانش آموزان محتوای آموزشی ارائه می دهد.

فاطمه مهاجرانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش درباره برنامه مدارس سمپاد در تعطیلات نوروزی اظهار داشت: برنامه های آموزشی به صورت مشخص با همان بودجه بندی که از پیش وجود داشته، در حال دنبال شدن است.

وی افزود: در بسیاری از مدارس سمپاد برای تهیه ویدئوهای آموزشی استودیو راه اندازی شده و معلمان در حال ضبط کلاس ها برای دانش آموزان در حوزه های المپیاد و درسی هستند، همچنین معلمان موضوعات مشاوره را در مدارس سمپاد به خوبی دنبال می کنند.

رییس مرکز ملی پرورش استعداد درخشان با بیان اینکه آموزش از راه دور تجربه پرسابقه ای در کشور ندارد، عنوان کرد: در واقع به آموزش از راه دور به عنوان راهی فرعی نگاه می شود اما در شرایط فعلی باید از این فرصت به درستی استفاده شود.

به گفته مهاجرانی، بازخوردهای به دست آمده از مدارس و استان ها نشان می دهد که در مجموع مدارس سمپاد توانسته اند در موضوع آموزش از راه دور عملکرد مثبت و قابل اتکایی داشته باشند.

وی یادآور شد: مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان این قابلیت را دارد که محتوای آموزشی الکترونیکی تهیه شده را در اختیار سایر مدارس نیز قرار دهد، محتواهای تهیه شده با کیفیت و قابل استفاده برای همه دانش آموزان است.

برگزاری کلاس ها کمبود آموزش را جبران می کند

رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان همچنین درباره لزوم برگزاری کلاس های جبرانی پس از عادی شدن شرایط کشور اظهار داشت: قسمتی از آموزش های عملی دانش آموزان مانند فعالیت ها و دروس آزمایشگاهی را نمی توان در این زمان کوتاه و بستر آموزش الکترونیکی که کارآن هنوز به پختگی نرسیده است، پیش برد.

مهاجرانی عنوان کرد: برگزاری کلاس های جبرانی برای دانش آموزان به شرایط کشور و نظر دولت بستگی دارد، اما اگر زمانی را به عنوان بازده سال تحصیلی اختصاص دهند، می تواند به آموزش دروس عملی کلاس ها کمک کند.

وی افزود: در مدارس سمپاد یک کار ویژه به نام کارگاه آموزشی پژوهشی وجود دارد که نیاز به کار عملی دارد، دانش آموزان باید به صورت عملی و تیمی با هم کار کنند و نیاز به حضور در مدرسه دارد، این کار ویژه را به صورت الکترونیکی نمی توان برگزار کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha