۲۲ اسفند ۱۳۹۸، ۱۲:۱۶
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 83709641
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۴۵ هزار راس دام سبک عشایر پلاک‌گذاری شد

۲۲ اسفند ۱۳۹۸، ۱۲:۱۶
کد خبر: 83709641
۱۴۵ هزار راس دام سبک عشایر پلاک‌گذاری شد

سمنان- ایرنا- مدیرکل امور عشایری استان سمنان گفت: طرح پلاک‌کوبی برای ۱۴۵ هزار راس دام سبک عشایر استان با هدف جلوگیری از قاچاق احشام و مدیریت تامین گوشت قرمز انجام شد.

مراد خادم روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: یک میلیون و ۷۴ هزار راس دام سبک استان سمنان مربوط به عشایر است که اکنون ۱۴۵ هزار راس پلاک کوبی شد.
وی ادامه داد: مهلت قانونی برای پلاک‌گذاری دام به منظور جلوگیری از قاچاق بیست و یکم بهمن به پایان رسید و اکنون با توجه به شیوع ویروس کرونا و توصیه‌های بهداشتی برای شکست این ویروس، پلاک‌گذاری متوقف شده است.
وی بیان کرد: اداره‌کل امور عشایری استان سمنان به منظور مساعدت سازمان امور عشایری برای تردد دام استان در زمان کوچ نامه‌نگاری انجام داده و این نامه‌نگاری در دست پیگیری است.
خادم یادآور شد: تردد دام بر اساس دفترچه عشایری از جمله راهکارهای پیشنهادی برای اجازه تردد دام عشایر استان سمنان در زمان کوچ است.
مدیرکل امور عشایری استان سمنان گفت: اواخر اردیبهشت‌ماه زمان آغاز کوچ بهاره عشایر استان است.
حدود ۴۸ میلیون راس گوسفند ،۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار رأس بز و ۸ میلیون رأس گاو در کشور وجود دارد و در مجموع حدود ۷۵ میلیون دام در ایران باید پلاک‌کوبی شود.
عشایر استان سمنان متشکل از سه هزار و ۱۸۱ خانوار و بیش از ۱۴ هزار و ۴۰۰ نفر جمعیت، ۷۴ طایفه، ۱.۰۷ درصد از جمعیت عشایری کشور و هشت و ۲ دهم درصد جمعیت استان سمنان را تشکیل می‌دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها