۱۹ اسفند ۱۳۹۸، ۱۶:۴۶
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 83707580
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پیمان سبز اتحادیه اروپا ۱۱ میلیون شغل را تهدید می‌کند

تهران-ایرنا- اتحادیه‌های تجاری اتحادیه اروپا هشدار دادند که پیمان سبز برای کاهش وابستگی به سوخت های فسیلی ۱۱ میلیون شغل را در این اتحادیه به خطر می اندازد.

تارنمای اروپایی «یوراکتیو/ EURACTIV» در گزارش امروز (دوشنبه) خود افزود: اتحادیه های تجاری ۲۷ کشور اتحادیه اروپا هشدار دادند پیمان سبز اروپا اختلافات اقتصادی و اجتماعی بین کشورهای غربی و شرقی اتحادیه اروپا را تعمیق می کند و پیش از تحقق اهداف آن برای حذف کامل سوخت های فسیلی تا سال ۲۰۱۵ میلادی این اتحادیه را با خطر انفجار مواجه می کند.

این اتحادیهها با تشدید هشدارها درباره خطر پیمان سبز که کمسیون اروپا آذر ۹۸ (دسامبر ۲۰۱۹) ارائه داد، بیان کرده اند که این پیمان آینده کارگران را در صنایعی که با این توافق هدف قرار می گیرند، تضمین نمی گیرند.

«لوک تری انگل» دبیر کل فدراسیون «اینداستری آل» (IndustriAll) به عنوان فدارسیون  اتحادیه های تجاری، در این زمینه گفت ما از ۱۱ میلیون شغلی صحبت می کنیم که به طور مستقیم صنایع استخراجی، انرژی و خودروسازی را تحت تاثیر قرار می دهند.

وی در مصاحبه با یوراکتیو گفت چنین مشاغلی الزاما ناپدید نمی شوند اما باید چشم اندازی در آینده برای این صنایع وجود داشته باشد اما این آینده هنوز روشن نیست.

هفته گذشته، کمیسیون اروپا قانون آب و هوایی اتحادیه اروپا را با هدف تبدیل اتحادیه به اولین قاره در به صفر رساندن انتشار گاز دی اکسید کربن تدوین کرد.

با وجود این که در پیش نویس این راهبرد بر دیجتالی کردن تاکید می شود در آن کمتر به بخش های تولیدی سنتی از جمله صنایع فولاد، خودروسازی و مواد شیمیایی پرداخته شده است که انتظار می رود بیشترین آسیب را در نتیجه به صفر رساندن تولید دی اکسید کربن تجربه کنند.

اتحادیه های تجاری به ویژه نگران اختلافات اقتصادی و اجتماعی ناشی از برنامه های سبز بین کشورهای فقیرتر شرق اتحادیه اروپا و همسایگان ثروتمندتر غربی آنها هستند.

به گفته تری انگل، انتقال سبز برای کشورهای غربی اروپایی و کشورهای  نوردیک  آسان تر از کشورهای فقیرتر عضو اتحادیه در شرق مانند لهستان، بلغارستان و رومانی خواهد بود که اشتغال در برخی از مناطق آن به یک صنعت منحصربفرد و آلاینده بستگی دارد.

 منطقه نوردیک شامل کشورهای دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ و سوئد و همچنین قلمروهای خودمختار الند، گرینلند، سوالبار و فاروئه است.

وی افزود: این امر می تواند تاثیر بسزایی در مهاجرت در داخل اتحادیه اروپا داشته باشد. در ۲۰ سال گذشته نزدیک به ۲۲ میلیون نفر از کشورهای شرق اتحادیه  اروپا به امیدن یافتن شغل راهی کشورهای غربی ثروتمندتر و کشورهای نوردیک شده اند.

بر اساس آمارها، صنایع اروپا به سرمایه گذاری ۲۵۰ میلیارد یورویی برای پایه سال به سال در ۱۰ سال آینده نیاز دارند تا به اهداف آب و هوایی سال ۲۰۲۵ دست یابند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha