۱۹ اسفند ۱۳۹۸، ۱۴:۳۹
کد خبرنگار: 1429
کد خبر: 83706994
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بهداشت نانوایی های ایلام رصد می شود

۱۹ اسفند ۱۳۹۸، ۱۴:۳۹
کد خبر: 83706994
بهداشت نانوایی های ایلام رصد می شود

ایلام- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام بر ضرورت توجه و رعایت نکات بهداشتی در نانوایی ها برای مقابله با ویروس کرونا شد.

حیدر نعمتی روز دوشنبه در نشست با مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی استان و رییس اتحادیه نانوایی های ایلام اظهار داشت: در این شرایط که ویروس کرونا اکنون همه استانهای کشور را درگیر کرده باید نکات بهداشتی در زمینه عرضه و فروش نان در نانوایی ها جدی تر دنبال شود.

وی بر ضرورت رعایت همه مسایل بهداشتی و داشتن ماسک و دستکش برای افرادی که در نانوایی ها تاکید کرد و افزود: همچنین باید همه وسایل در طول روز چندبار ضدعفونی شوند.

معاون استاندار ایلام بر ضرورت رعایت نکات بهداشتی به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در نانوایی ها تاکید کرد.

مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی ایلام نیز گفت: از آنجاییکه نمی توان نانوایی ها را در این شرایط تعطیل کرد به همین خاطر تذکرات لازم مبنی بر رعایت نکات بهداشتی بر اساس پروتکل به نانوایی ابلاغ شده است.

کامران سلیمان پور اضافه کرد: از نانوایی ها خواسته شده تا یک نفر را تنها برای گرفتن پول در نانوایی بکار گیرند.

وی تاکید کرد: همچنین بازدید از نانوایی ها به صورت مرتب انجام می شود اما مردم باید خود بیش از اندازه احتیاط کنند و از گذاشتن نان بر روی میله های فلزی درب نانوایی خودداری کنند.

مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی ایلام همچنین از شهروندان خواست در هنگام ایستادن در صف نان فاصله را با افراد جلو رعایت کنند و از تراکم جمعیت و شلوغی بپرهیزند.

سلیمان پور به شهروندان توصیه کرد نان را پس از بردن به منزل مجدد موقع مصرف داغ کنند و از خوردن نان سرد بپرهیزند.

وی ابراز امیدواری کرد با رعایت متصدیان نانوایی ها و توجه مردم به مسایل بهداشتی مشکل در زمینه تهیه نان سالم در استان نداشته باشیم.

رییس اتحادیه نانوایی های نیز گفت: از نانوایی ها خواسته شده است مسایل بهداشتی اعم از ضدعفونی مرتب وسایل، استفاده از ماسک و دستکش را در دستور کار خود قرار دهند.

صادق پژوهان اظهار داشت: مردم نایلون با کیسه شخصی برای نگهداری نان همراه داشته باشند و در صف رعایت فاصله را مد نظر قرار دهند.

وی تاکید کرد: از متصدیان نانوایی ها خواسته شده اگر کسی از کارگران دچار سرما خوردگی شد تا  بهبودی در نانوایی حضور نداشته باشد.

بر اساس امار بیش از ۵۰۰ واحد نانوایی در مناطق مختلف استان ایلام دارای مجوز هستند.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از ۸۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

در حال حاضر آمار رسمی مبتلایان به ویروس کرونا در استان ایلام ۱۶ نفر، تعداد فوتی ها سه نفر و تعداد بهبودیافتگان هشت نفر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha