۱۷ اسفند ۱۳۹۸، ۲۲:۲۶
کد خبرنگار: 2137
کد خبر: 83705672
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

اطلاعیه قوه قضائیه درباره دادگاه محتکران اقلام پزشکی

تهران- ایرنا- در پی برگزاری دادگاه محتکران اقلام بهداشتی و خطاب قرار گرفتن یکی از متهمان حاضر در دادگاه با عنوان «پزشک»، مرکز رسانه قوه قضائیه اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش شنبه شب مرکز رسانه قوه قضائیه، در این اطلاعیه آمده است: اعلام عنوان شغلی متهم موصوف بر اساس اظهارات نامبرده در مراحل مختلف تحقیق، بررسی، دادرسی و ارائه برخی مستندات مبنی بر اینکه فارغ التحصیل رشته پزشکی در یکی از کشورهای همسایه بوده و مدتی نیز به حرفه پزشکی اشتغال داشته، بوده است.
مرکز رسانه قوه قضائیه می‌افزاید: از آنجا که مدرک تحصیلی در عنوان اتهامی اثرگذار نیست، این ادعا و مدارک، مورد بررسی قرار نگرفته است و با توجه به اظهار نظر سازمان نظام پزشکی مبنی بر اینکه وی پزشک نیست، جزییات این موضوع از سوی قوه قضائیه بسرعت و با دقت مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت احراز ادعای دروغین متهم در مورد سوء استفاده از نام پزشکی، این عنوان نیز به سایر اتهامات وی افزوده خواهد شد.
بر اساس این گزارش، مورد خطاب قرار گرفتن پزشک در دادگاه نیز صرفاً به دلیل شهرت متهم به این عنوان و اسناد ارائه شده از سوی وی بوده است.
به گزارش ایرنا، روز ١٧ اسفندماه نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده متهمان به اخلال کلان در امر توزیع مایحتاج عمومی، به صورت فوق‌العاده در شعبه چهار دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی به صورت علنی برگزار شد. 
در این جلسه؛ شاه محمدی نماینده دادستان درباره متهم ردیف اول پرونده، گفت: متهم ردیف اول به رغم داشتن شغل پزشکی و مطلع بودن از شیوع ویروس کرونا در کشور و لزوم توزیع این اقلام بهداشتی در میان شهروندان و سازمان‌های مربوطه به دنبال انتقال این اقلام به خارج کشور بود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha