هشدار اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نسبت به شیوع کرونا

کرمانشاه- ایرنا- اعضای هیات علمی گروه بیماری‌های عفونی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم‌ پزشکی کرمانشاه روز شنبه با صدور پیامی خطاب به مردم، ضمن اعلام هشدار به دلیل شیوع ویروس کرونا، وضعیت استان را قرمز اعلام کردند.

در این پیام خطاب به مردم آمده است: همانگونه که می دانید، فرزندان شما در حوزه سلامت روزهای سختی را می گذرانند ، اما روزهای بسیار سخت تری برای اینان و برای شما در پیش است.
در این پیام عنوان شده است: خطر ابتلا به کرونا همه شما، فرزندان و اعضای خانواده، عزیزان، دوستان و خویشاوندان شما را به طور جدی تهدید می کند؛ در صورت برآمدن سیل بیماری، هیچ کسی در امان نیست، کسی روئین‌تن و مصون نیست و سایه بیماری و مرگ ممکن است بر سر هرکسی بیفتد، مگر با رعایت موازین و اقدامات بهداشتی.
اعضای هیات علمی گروه بیماری های عفونی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم‌ پزشکی کرمانشاه در پیام خود افزودند: همانگونه که می بینید حتی زیارت خانه خدا و فرایض نمازجمعه و جماعت تعطیل شده و فعالیت ادارات به حداقل رسیده است. لذا از شما خواهش می کنیم که از همین امروز مغازه ها و کسب و کارهای خود را از نظر تردد و تجمع مدیریت کنید، خودروهای خود را متوقف کنید، به خرید و قدم زدن‌در خیابان ها ، پاساژها و پارک‌ها خاتمه دهید.
این پیام خطاب به مردم آورده است: مهمانی، شب نشینی و ‌دید و بازدید را تعطیل کنید، خود و خانواده را در خانه قرنطینه کنید و به هیچ وجه به دید و بازدید عید و ‌مسافرت نوروزی فکر نکنید. این کار از نظر ما شدیدا ممنوع است.
در این پیام همچنین آمده است: رفتارهای بهداشتی از جمله شست و شوی مکرر دست ها، عدم دست دادن و روبوسی و ... را ادامه داده، رفت و ‌آمد در شهر را به حداقل برسانید، هرگز و هرگز کاری که موجب تجمع عده ای می شود، انجام‌ ندهید و خود از جمع دوری کنید، دستورات بهداشتی را جدی بگیرید و بخصوص مواظب سالخوردگان و ‌افراد دارای بیماری های زمینه ای باشید و مراوده خود را با آنان، کمتر کنید.
براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه تا عصر شنبه ۱۷ اسفند ماه ۸۲ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که تاکنون آزمایش کرونا ۳۱ نفر از آنان مثبت اعلام شده است و سه نفر از مبتلایان نیز جان خود را از دست دادند.
از ابتدای شناسایی ویروس کرونای جدید در کشور ظهر شنبه پنج هزار و ۸۲۳ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و در مجموع ۱۴۵ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌ و هزار و ۶۶۹ مورد از ابتدا تاکنون بهبود یافته‌اند.
ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار شد و تاکنون به حدود ۵۰ کشور از جمله آمریکا، فرانسه، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا و امارات گسترش یافته است.

سرخط اخبار استان‌ها