۱۷ اسفند ۱۳۹۸، ۱۳:۰۵
کد خبرنگار: 898
کد خبر: 83704914
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

سارقان میلیاردی شمش طلا در البرز دستگیر شدند

۱۷ اسفند ۱۳۹۸، ۱۳:۰۵
کد خبر: 83704914
سارقان میلیاردی شمش طلا در البرز دستگیر شدند

کرج - ایرنا - فرمانده انتظامی البرز گفت: اعضای باند سارقان سابقه دار که در پوشش مسافربر اقدام به سرقت شمش طلای یکی از مسافران خود به ارزش چهار میلیارد تومان کرده بودند، در این استان دستگیر شدند.

 سردار عباسعلی محمدیان روز شنبه  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : ماموران کلانتری ۱۲ چمران حین ماموریت در محدوده پل فردیس به یک دستگاه خودروی پراید با سه سرنشین جوان مظنون شده و اقدام به توقف خودرو کردند.
 ماموران در بازرسی از داخل خودرو مقدار تقریبی ۶ کیلو و ۶۰۰ گرم شمش طلا کشف و به همراه سرنشینان خودرو برای تحقیقات بیشتر به پلیس آگاهی استان البرز منتقل کردند .
 نامبردگان در بازجویی های کارآگاهان در ابتدا ادعا کردند که شمش طلا متعلق به خود آن ها است اما در ادامه به ناچار لب به اعتراف گشوده و اظهار داشتند که فردی را از میدان آزادی تهران به عنوان مسافر سوار خودرو کرده و در بین مسیر با تهدید با سلاح سرد،  از وی خواستند که محتویات ساک دستی که همراه وی بود را به آن ها بدهد.
محمدیان  افزود : متهمان قصد داشتند طلاها را به مخفیگاهشان انتقال داده و در فرصت مناسب به فروش برسانند که از سوی پلیس دستگیر می شوند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به این که هیچ شکایتی از لحظه دستگیری متهمان و پس از آن از سوی مال باخته مطرح نشده بود، بنابراین تحقیقات گسترده برای شناسایی مالک طلا ها آغاز شد تا این که طریق چهره نگاری و استعلام های صورت گرفته هویت مال باخته شناسایی و محل سکونت وی در یکی از شهرهای غربی کشور شناسایی شد .
 مالباخته با هماهنگی های انجام شده به پلیس آگاهی استان البرز دعوت و در این باره اظهار داشت که  قصد انتقال ۹ کیلو گرم طلا را که متعلق به فرد دیگری بود از بازار تهران به کارگاه طلاسازی در یکی استان های غربی کشور  را داشته که در طول مسیر، سرنشینان یک خودرو در ظاهر مسافرکش با تهدید نامبرده ، کیف دستی حاوی طلاها را از وی سرقت می کنند.
 متهمان دستگیر شده که دارای سابقه سرقت هستند در بازجویی های کارآکاهان  به ۳۰ فقره سرقت از شهروندان با استفاده از ۲ دستگاه خودروی پراید در استان های تهران و البرز اعتراف کرده و ازعان داشتند که طعمه های خود را تحت عنوان مسافر سوار و در بین راه با تهدید، اموال آن ها را به سرقت می بردند.
وی با بیان این که ارزش طلاهای سرقتی ۰ میلیارد تومان برآورد شده است گفت: در بازرسی از داخل خودرو متهمان تعدادی افشانه و سلاح سردکشف شد.
فرمانده انتظامی استان البرز خاطرنشان کرد: تاکنون ۶ نفر از شکات شناسایی و تحقیقات برای شناسایی سایر مال باختگان ادامه دارد.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha