۱۵ اسفند ۱۳۹۸، ۱۲:۳۲
کد خبرنگار: 2863
کد خبر: 83702728
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

قاتل زنبورخوارها در قم به ۱۸ ماه حبس محکوم شد

قم ـ ایرنا ـ رییس اداره حقوقی اداره کل حفاظت محیط زیست قم گفت: قاتل ۵۰۰ قطعه پرنده زنبورخوار در بخش جعفرآباد قم براساس حکم قضایی به یک و نیم سال حبس و پرداخت ۲۵ میلیون ریال جریمه محکوم شد.

علی احمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این حکم قضایی با توجه به گزارش اداره کل محیط زیست قم و به دلیل تخریب محیط زیست و کشتن حیوانات وحشی و اهلی و همچنین تهدید علیه بهداشت عمومی صادر شده‌است.

وی با بیان اینکه این متخلف زیست محیطی در یکی از مزارع بخش جعفرآباد قم حدود ۳۰۰ کندو قرار داده و برای رهایی از پرندگان زنبورخوار اقدام به سمپاشی و آغشتن زنبورها به سم کرده بود، خاطرنشان کرد: این اداره کل بر اساس قوانین و ضوابط با هرگونه تخلف در حوزه محیط زیست به شدت برخورد خواهد کرد.

رییس اداره حقوقی محیط زیست قم در پایان با اشاره به فرارسیدن ایام پایانی سال، نسبت به انجام تخلفاتی همچون خرید و فروش حیوانات وحشی هشدار داد و گفت: خرید و فروش و نگهداری هرگونه جانوران وحشی و تاکسیدرمی آنها جرم بوده و جریمه های سنگینی به دنبال دارد.

یکی از کندوداران قمی درروستای علی آباد بخش جعفرآباد دی‌ماه گذشته برای رهایی از پرنده‌های زنبورخوار، اقدام به سمپاشی و استفاده از سموم در محل کندوها کرده‌بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha