بهره‌برداری از ۷۰ شرکت در مجتمع فناوری دانشگاه علم و صنعت 

تهران- ایرنا- رییس دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: حضور ۷۰ شرکت رشد برای ارائه خدمات در مجتمع فناوری این دانشگاه پیش‌بینی شده است که امیدواریم تا ۶ ماه دیگر این مجتمع به بهره‌برداری برسند.

مراسم کلنگ زنی احداث مجتمع فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران روز سه شنبه با حضور جبار علی ذاکری رییس دانشگاه و اسماعیل قادری فر مدیرکل دفتر تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

ذاکری در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا در این خصوص توضیح داد: تعداد شرکت‌هایی که در مرکز فناوری و نوآوری دانشگاه علم و صنعت مشغول به فعالیت هستند، از تعداد ۱۷ به ۵۰ شرکت رسیده است و پیش بینی می‌شود پس از پایان ساخت مجتمع فناوری دانشگاه تا اواسط سال آینده، ۷۰ شرکت در آن مشغول شوند.

وی افزود: حدود ۳ هزار متر فضا برای ساخت این مجتمع در نظر گرفته شده که قرار است ساختمان آن در هزار و ۵۰۰ متر در ۲ طبقه ساخته شود. یک طبقه مخصوص استقرار دفاتر شرکت‌ها است و در طبقه دیگر نیز کارگاه‌ها در نظر گرفته شده است.

ذاکری با بیان این که دانشگاه از مرکز رشد خود به خوبی پشتیبانی می‌کند و تاسیس مجتمع خدمات فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران گام دیگری برای تغییر زیست بوم دانشگاه است، یادآور شد: امیدواریم با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا اردیبهشت سال ۱۳۹۹ شاهد تکمیل سوله مکانیک باشیم. همچنین آغاز فرآیند احداث کارخانه نوآوری در دانشگاه با همکاری سه جانبه دانشگاه علم و صنعت ایران، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شهرداری تهران را نیز شاهد خواهیم بود.

وی با آرزوی ریشه کنی ویروس کرونا اظهار امیدواری کرد که از فرصت تعطیلات دانشگاه برای خاکبرداری زمین این مجتمع استفاده شود تا مجتمع خدمات فناوری دانشگاه علم و صنعت تا ۶ ماه دیگر به بهره برداری برسد.

به گفته اسماعیل‌ قادری‌فر نیز مراکز خلاقیت و نوآوری با هدف توسعه کسب و کارهای فناورانه تاسیس می شوند که در دوره جدید مدیریتی دانشگاه علم و صنعت ایران این اکوسیستم نوآوری فعال شده است.  

وی اظهار داشت: فعالیت‌هایی که در یک سال و نیم اخیر در حوزه فناوری در دانشگاه صورت گرفته، در مقایسه با سایر دانشگاه ها کم نظیر است.

مدیرکل دفتر تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار امیدواری کرد که سال ۱۳۹۹ سال شکوفایی حوزه های نوآوری با استفاده از ظرفیت های عظیم دانشگاه علم و صنعت ایران باشد تا به سربلندی کشور و نظام جمهوری اسلامی ختم شود.

تورج محمدی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه نیز اظهار داشت: بخش عمده فعالیت‌های این شرکت‌ها سخت افزاری است و با موافقت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مجتمع خدمات فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران با سازه‌های سبک ساخته خواهد شد تا کارگاهی تجهیزشده برای فعالیت‌های سخت افزاری دانشجویان و شرکت های مرکز رشد آماده شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha