سبحانی‌فر: لازمه تحقق شعارهای منتخبان مجلس، همکاری با دولت است

تهران-ایرنا- سخنگوی حزب اعتدال و توسعه، همکاری با دولت را لازمه تحقق شعارهای نمایندگان منتخب مجلس یازدهم دانست و گفت: تعامل مجلس بعدی با دولت گره مشکلات مردم را باز می‌کند.

"رمضانعلی سبحانی‌فر" روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا گفت: مجلس یازدهم باید با دولت تعامل خوبی برقرار کند زیرا نماینده‌ها برای پیروزی در انتخابات، شعارهایی درباره رفع مشکلات دادند و اگر در اجرای برنامه‌های دولت برای حل مشکلات سنگ‌اندازی کنند، مردم متوجه توخالی بودن شعارهای آنان ‌می‌شوند.

نماینده مردم سبزوار با بیان اینکه تعامل بین مجلس و دولت می‌تواند به باز شدن گره مشکلات مردم بیانجامد، تصریح کرد: حدود 2 سال از عمر دولت فعلی باقی مانده است و اگر نمایندگان منتخب نخواهند با دولت همکاری داشته باشند وضع حوزه‌های انتخابیه آنان و کل کشور به قدری خراب خواهد شد که دولت بعدی هم حتی اگر اصولگرا باشد نخواهد توانست آنرا بهبود بخشد و اصلاح کند.

سبحانی فر از جریان اصولگرا به عنوان پیروز انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی خواست تا تعامل با دولت را راهبرد خود قرار دهند تا شرایط کشور بهبود یابد و مردم حوزه‌های انتخابیه آنان و مردم سراسر کشور از آنها راضی باشند.

وی درباره پایین بودن مشارکت در این دوره از انتخابات نیز گفت: مشارکت در انتخابات نسبت به دوره‌های گذشته پایین بود و معمولا نتیجه چنین انتخاباتی حضور کمرنگ تر اصلاح‌طلبان در مجلس است.

عضو حزب اعتدال و توسعه درباره علل پایین آمدن مشارکت در انتخابات نیز تصریح کرد: رقبای دولت با برنامه ریزی منسجمی در یکی دو سال اخیر، بذر ناامیدی پاشیدند و تلاش کردند دولت و مجلس را ناکارآمد جلوه دهند.

سبحانی فر با بیان اینکه متاسفانه خود اصلاح طلبان و نماینده‌ها هم در ناکارآمد جلوه کردن دولت و مجلس فعلی نقش داشتند، تصریح کرد: نمایندگان در این دوره با پیش فرض اینکه اخبار منفی خواهان بیشتری دارد در انتشار این گونه اخبار با هم رقابت می‌کردند.

وی، فراموش شدن اقدامات مثبت دولت، توانمندی‌ها و دستاوردهای آن زیر انبوهی از اخبار منفی را یادآور شد و گفت: هرگز اقدامات مثبت دولت برای حل مشکلات کشور و مردم در شرایط سخت تحریم تبیین نشد و درباره علل کند بودن حرکت دولت در ریل پیشرفت کشور توضیح داده نشد.

این فعال سیاسی تاکید کرد: خود کسانی که امروز رای نیاوردند، فکر می‌کردند هر چه بیشتر دولت را تضعیف کنند و نقطه ضعف‌ها را بزرگ جلوه دهند، مردم بیشتر خوششان می آید.

سبحانی فر علاوه بر یاس و ناامیدی، شایعه کرونا را نیز در کاهش مشارکت مردمی در شهرهای بزرگ موثر دانست و گفت: در برخی حوزه‌ها رقابت کمتر بود و افراد سلیقه‌های مورد نظر خودشان را پیدا نمی کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha