استاندار:دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری برای مقابله با سیلاب احتمالی آماده باشند

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری با هشدار احتمال وقوع سیلاب در استان گفت: دستگاه‌های اجرایی این استان برای مقابله با سیلاب احتمالی در هفته جاری به حالت آماده باش کامل باشند.

اقبال عباسی شامگاه یکشنبه در پانزدهمین ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: بخشی از آب سدها برای جلوگیری از سرریز شدن خارج و مسیل‌ها و رودخانه‌ها لایروبی شود.
وی افزود: دستگاه‌های خدمات‌رسان نسبت به اعزام نیرو، امکانات و تجهیزات لازم به نقاط حادثه‌خیز از آغاز بارش‌ها آمادگی لازم را داشته باشند.
عباسی تصریح کرد: فرمانداران شهرستان های ۱۰ گانه چهارمحال و بختیاری مکان‌های حادثه خیر را شناسایی و به صورت کتبی به مسوولان دستگاه‌های مرتبط اعلام کنند.
وی یادآور شد: در صورت بی‌توجهی های احتمالی از سوی مسوولان دستگاه های اجرایی با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.
استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: لایروبی رودخانه‌ها از وظایف ذاتی وزارت نیرو و نیازمند توجه جدی است.
وی گفت: هیچ مدیری حق ندارد اعتبارات بحران را در بخش جاری دستگاه‌های اجذایی هزینه کنند.
عباسی تاکید کرد: در همین راستا ستاد مدیریت بحران با همکاری دستگاه‌های اجرایی نسبت به ارسال پیامک هشدار وقوع سیل اقدام کند.
وی افزود: فهرست ماشین‌آلات مربوط به مدیریت بحران آماده و در مواقع ضروری از آن بهره‌برداری شود.
استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: در صورت نیاز باید از دستگاه‌ها و ماشین‌آلات بخش خصوصی استفاده لازم صورت گیرد.
وی یادآور شد:مسوولان دستگاه‌های اجرایی مرتبط موظفند تمهیدات لازم برای تامین آذوقه روستاهای در معرض خطر قطع ارتباط جاده‌ای در هنگام بارش و جاری شدن احتمالی سیلاب با همکاری جمعیت هلال‌احمر چهارمحال و بختیاری را اتخاذ کنند.
عباسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شایعاتی درخصوص شیوع ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: تاکنون هیچ مورد قطعی از این ویروس در استان گزارش نشده است.
وی گفت: ظرفیت پذیرش برای ۱۵۰ نفر در بیمارستان هاجر پیش‌بینی شده و در تمامی شهرستان‌های ۱۰ گانه این استان یک بخش به این مهم اختصاص پیدا کرده است.
استاندار چهارمحال و بختیاری به تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های استان تا پایان هفته جاری اشاره و تاکید کرد: در صورت نیاز این تعطیلی با تصمیم اعضای شورای تأمین تمدید می‌شود.
وی افزود: اردوهای راهیان نور، گردهمایی‌ها و سایر تجمع‌های عمومی چهارمحال و بختیاری تا اطلاع بعدی لغو شد.
عباسی تصریح کرد: فرمانداران شهرستان های ۱۰ گانه چهارمحال و بختیاری نباید هیچ‌گونه مجوزی برای برگزاری تجمع‌های عمومی صادر کنند.
وی یادآور شد: فرمانداران چهارمحال و بختیاری و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی نهایت همکاری را با مسوولان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد داشته باشند.
به گزارش ایرنا، خوشبختانه تاکنون مورد مشکوکی از کرونا ویروس در چهارمحال و بختیاری مشاهده نشده است.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: یک سامانه بارشی فعال از دوشنبه آسمان استان را فرا می‌گیرد.

شاهرخ پارسا شامگاه یکشنبه در پانزدهمین ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: این سامانه بارشی از دریای سرخ وارد کشور شده است که بخشهایی از استان را نیز تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.
وی افزود:با ورود این سامانه به چهارمحال و بختیاری در روزهای آینده بارش برف باران و برف پیش‌بینی و بخشی از کمبود بارش‌ها جبران می‌شود.
پارسا تصریح کرد: بارش‌های چهارمحال و بختیاری ۳۲ درصد نسبت به میانگین بلندمدت کاهش دارد.
وی یادآور شد: ارتفاع برف کنونی چهارمحال و بختیاری ۵۰ سانتیمتر گزارش شده که نسبت به میانگین بلندمدت ۶۰ سانتی‌متر کاهش نشان می‌دهد.
مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: این سامانه بارشی طی روز بیش از ۱۵۰ میلی‌متر باران و برف در کوهرنگ می‌بارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha