۳ اسفند ۱۳۹۸، ۱۴:۰۹
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83685773
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ستاد جشنواره خیرین مدرسه ساز درالبرز آغاز به کار کرد

کرج - ایرنا - رییس مجمع خیرین مدرسه سازاستان البرزاعلام کرد: ستاد هماهنگی بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز دراین استان آغاز به کار کرد.

دکتر محمدرضا اسپرورین روز شنبه درگفت وگو با ایرنا اظهارداشت: این ستاد به منظورتبیین راهبردها واهداف جشنواره، اشاعه و ترویج فرهنگ مشارکت مردم در مدرسه سازی تشکیل شده است.
وی ازترویج فرهنگ مشارکت، جذب کمک های مالی مردم وتجلیل از کسانی که مال خود را در راه مدرسه سازی صرف می کنند به عنوان دیگراهداف جشنواره خیرین مدرسه ساز در این استان ذکر کرد. مدرسه خانه دوم دانش آموزان است و فراهم کردن مکان آموزشی مناسب، تجهیزات و امکانات و نگهداری و حفظ مدارس نیازمند مشارکت و همکاری بیش از پیش خانواده ها، انجمن های اولیا و مربیان و خیرین است.

اسپرورین خاطرنشان کرد: این جشنواره در راستای فراهم کردن فضاهای آموزشی برای کودکان و نوجوانان البرزی و نوسازی بافت های فرسوده مدارس برای حفظ سلامت دانش آموزان نیازمند یاری تک تک مردم استان می باشد.
وی ادامه داد: یکی ازبرکات انقلاب اسلامی را ایجاد بستر مناسب برای مشارکت خیرین در امر مقدس مدرسه سازی تشکیل می دهد.
رییس مجمع خیرین مدرسه سازاستان البرز با بیان اینکه همت والای خیرین مدرسه ساز درامر توسعه فضای آموزشی در جامعه به ویژه در استان البرز ستودنی است ،اضافه کرد: خیرین نقش بسیار مهمی درجلوگیری از بحران آموزشی دارند.
وی یادآور شد: بی‌شک اگر کمک‌های بدون چشم‌داشت آنان نبود چه بسا همچنان بسیاری از مدارس استان هنوز هم چند نوبته بود و شاید هم در بعضی مناطق از استان هیچ مدرسه‌ای ساخته نمی‌شد.
 اسپرورین با اشاره به اینکه درکشورما بار اصلی مدرسه سازی برعهده خیرین نیک اندیش است،اضافه کرد: مدرسه سازی هم در این دنیا وهم درآخرت نتایج بزرگی برای افراد دارد.
وی یادآورشد: مدرسه از زیربناهای اصلی برای رشد و توسعه کشور محسوب می شود که شرایط را برای کسب علم و دانش در راستای داشتن جامعه ای مطلوب فراهم می کند.
مجمع خیرین مدرسه ساز استان البرز در سه سال متوالی رتبه برتر کشوری را در زمینه ساخت مدرسه و تعهدات کسب کرده است.
استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha