نهادهای دولتی برای ساماندهی کارتن‌خواب‌ها در اسلام‌آبادغرب همکاری کنند

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه گفت: برای ساماندهی کارتن خواب‌های شهرستان اسلام‌آبادغرب و ارجاع آنها به مرکز سرپناه شبانه، همکاری و مساعدت دیگر ادارات و نهادهای دولتی لازم است.

جلیل بالایی روز شنبه به همراه معاون و کارشناس پیشگیری اداره بهزیستی شهرستان اسلام‌آبادغرب از مرکز سرپناه شبانه «یادمهر» تحت نظارت اداره بهزیستی این شهرستان بازدید کردند.

وی اظهار داشت: سازمان بهزیستی در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی اقدام های خوبی انجام داده است.

در ادامه معاون اداره بهزیستی شهرستان اسلام آبادغرب نیز در این بازدید گفت: این مرکز با هدف ساماندهی افراد کارتن خواب راه اندازی شده و خدمات رفاهی مانند فراهم کردن شرایط خواب و استراحت، توزیع وعده غذایی شام و صبحانه؛ تامین امکانات برای استحمام و بهداشت فردی، تامین حداقل پوشاک، اقدام های بهداشتی و پیشگیرانه در آن ارایه می‌شود.

در پایان صفاالدین همتی مسوول مرکز یادمهر نیز گفت: در این مرکز خدمات مشاوره ای؛ مددکاری؛ روانشناسی نیز ارایه شده و در صورت لزوم بیماران به مراکز درمانی ارجاع داده می شوند.

بهزیستی کرمانشاه به ۱۵۳ هزار و ۸۲۶ مددجو در سطح استان خدمات دهی می کند، که از این تعداد ۳۸ هزار و ۹۹۳ نفر معلول هستند که دارای معلولیت های مختلف بینایی، شنوایی، ذهنی و روانی و حرکتی می‌باشند.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است.