۳ اسفند ۱۳۹۸، ۱۲:۰۱
کد خبر: 83685516
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش فروش سینما و کاهش مخاطبان نسبت به سال گذشته

تهران- ایرنا- بررسی آمار فروش فیلم‌های سینمایی در ۱۱ ماه سال ۹۸ نشان می‌دهد که میزان فروش سینما نسبت به مدت مشابه در سال ۹۷ افزایش اما تعداد مخاطبان کاهش داشته است.

میزان فروش سینمای ایران در ۱۱ ماه سال ۱۳۹۸ به فروشی معادل ۲۹۳ میلیارد و ۸۱۳ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان رسیده است و طی این مدت ۲۵ میلیون و ۷۱۷ هزار و ۲۴۲ نفر به تماشای فیلم های درحال اکران نشستند.

میزان فروش فیلم های سینمایی در ۱۱ ماه سال ۹۷ نیز معادل ۲۳۲ میلیارد و ۱۵۳میلیون و ۵۷۵ هزار تومان و تعداد تماشاگران ۲۶ میلیون ۶۲۲ هزار و ۳۲۶ نفر بوده است. 

با توجه به افزایش میزان فروش فیلم ها در سال ۹۸ و بر اساس بررسی های معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی میزان افزایش فروش فیلم‌ها در ۱۱ سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه در سال ۹۷ چهار درصد رشد داشته است. ولی تعداد تماشاگران در ۱۱ ماه امسال نسبت به همین مدت در سال گذشته سه درصد کاهش داشته است.

لازم به ذکر است که میزان فروش و تعداد بیننده ایام جشنواره فیلم فجر در میزان فروش و تعداد بیننده بهمن ماه محاسبه نشده است.

همچنین با اشاره به فروش بهمن ماه می‌توان گفت، میزان فروش سینمای ایران در بهمن ماه سال ۹۸ معادل ۱۷ میلیارد و ۷۸۶ میلیون و ۴۱۵ هزار تومان بوده و ۱ میلیون و ۵۸۰ هزار نفر به تماشای فیلم های اکران شده نشستند.

در مقایسه بهمن ماه با مدت زمان مشابه سال ۹۷ میتوان اعلام کرد: فروش در سال گذشته ۱۳ میلیارد و ۸۸۷ میلیون و ۱۴۳ هزار تومان بوده و ۱ میلیون و ۶۹۴ هزار و ۸۵۶ نفر به تماشای فیلم‌ها نشستند که بر این اساس در بهمن ماه ۹۸ فروش ۲۸ درصد افزایش را نشان میدهد و بیننده هفت درصد کاهش داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha