۲ اسفند ۱۳۹۸، ۱۴:۱۵
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83683860
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

تخلف انتخاباتی تاکنون در گیلان گزارش نشده است

۲ اسفند ۱۳۹۸، ۱۴:۱۵
کد خبر: 83683860
 تخلف انتخاباتی تاکنون در گیلان گزارش نشده است

رشت - ایرنا - مسئول کمیته حراست و استعلامات ستاد انتخابات استان گیلان گفت: تاکنون تخلفات انتخاباتی در این استان گزارش نشده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، رضا جمشیدی روز جمعه در ستاد انتخابات استانداری گیلان در جمع خبرنگاران افزود: مردم در آرامش و امنیت کامل در شعب اخذ رای در حال رای دادن هستند و بر اساس گزارش های دریافتی از شهرستان های مختلف ، تاکنون تخلف انتخاباتی نداشته ایم.

وی با اشاره به حضور مردم برای رای دادن در شعب اخذ رای در گیلان اظهار امیدواری کرد تا با حضور حداکثری مردم در این استان شاهد انتخاباتی پرشور باشیم.

جشمیدی با بیان اینکه کمیته حراست و استعلامات ستاد انتخابات در گیلان در سه بخش قبل، حین و بعد انتخابات تقسیم کرده، خاطر نشان کرد: توزیع ملزومات مربوط به انتخابات و اخذ آن از انبارهای مرکزی وزارت کشور با همکاری بسیار خوب نظارت و پشتیبانی انجام گرفته است.

وی با اشاره به ثبت نام ۴۶۷ داوطلب برای شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در این راستا یک هزار و ۸۶۸ استعلام از چهار مرجع در اختیار هیات اجرایی قرار گرفته و همکاران حراست در بحث صیانت از استعلام ها نهایت دقت را داشته اند.

مسئول کمیته حراست و استعلامات ستاد انتخابات استان گیلان بیان داشت: کمیته حراست جلسه های متعددی درباره صیانت از آرای مردم، سلامت و امنیت انتخابات و مشارکت و رقابت در انتخابات جلسه های مختلفی داشته و سعی بر آن داشته ایم که در این فضا تلاش و همت مضاعفی داشته باشیم.

دو هزار و ۵۵۹ شعبه اخذ رأی در گیلان آماده دریافت آرای مردم برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است؛  که از این تعداد یک هزار و ۶۵۴ شعبه روستایی و ۹۰۵ شعبه شهری است و از مجموع این تعداد؛ دو هزار و ۲۱۴ شعبه ثابت و ۳۴۵ شعبه سیار است.

 ۱۶۸ نفر از داوطلبان آماده هستند تا در ۱۱ حوزه انتخابیه برای  اخذ آرای مردم جهت ۱۳ کرسی نمایندگی مجلس گیلان  باهم به رقابت بپردازند.

گیلان با ۱۶ شهرستان و ۱۱ حوزه انتخابیه اصلی، ۱۳ کرسی نمایندگی در خانه ملت دارد.

در این دوره از انتخابات از جمعیت دو و نیم میلیون نفری گیلان ؛ یک میلیون و ۹۵۸ هزار و ۴۷۳  نفر واجد شرایط شرکت هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha