برق ۱۴۰ هزار مشترک گیلانی وصل شد

۲۳ بهمن ۱۳۹۸، ۱۵:۵۷
کد خبر: 83672367
برق ۱۴۰ هزار مشترک گیلانی وصل شد

رشت – ایرنا- استاندار گیلان با اشاره به بارش سنگین برف در استان طی دو روز گذشته و قطع برق ۲۵۰ هزار مشترک گفت: با وصل شدن پست ۲۳۰ کیلو ولت فشار قوی و پست های کوچک تا کنون برق ۱۴۰ هزار مشترک استان وصل شده است.

 ارسلان زارع  روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ۱۲ هزار مشترک روستایی  که آب شرب آنها قطع شده بود،  افزون بر هفت هزار انشعاب آب روستاها وصل  شده است.

وی  با بیان اینکه اکیپ ها برای امدادرسانی در حال فعالیت هستند، تصریح کرد:  به دستور رئیس جمهوری  معاونان استاندار نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان بحران کشور  در استان حضور یافته و قرار است بازدیدهای با هلی کوپتر از مناطقی که آسیب آنها بیشتر است ، داشته باشیم.

وی با اشاره به استان قزوین به عنوان استان معین گیلان گفت: اکیپ های فنی و نیروی انسانی و ماشین آلات راهسازی و جاده ای راهداری امروز صبح وارد شهرستان  رودبار شده اند .

زارع بیشترین مشکلات را مربوط به حوزه شرق گیلان عنوان و تصریح کرد:  قرار است اقدامات کمکی از استان  مازنداران به شرق در شهرستان رودسر، لنگرود و لاهیجان باشد

وی با بیان اینکه عبور و مرور در محورهای ارتباطی همچون مسیر قزوین-رودبار - رشت و مسیر سراوان-فومن به کندی انجام می شود، از هم وطنان خواست از سفرهای غیرضروری به گیلان خودداری کنند.

زارع به اقدامات صورت گرفته برای آزادسازی خودروهای درگیر برف در جاده های استان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه شب گذشته این عملیات با موفقیت انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه بسیاری از راه های روستایی قطع است؛ ولی اکیپ های راهداری در تلاشند تا مسیرهای مسدودشده را بازگشایی کنند.

 استاندار گیلان افزود: به سبب تعدد پارگی پشت های فشار متوسط و ضعیف در مناطق سخت گذر و جنگلی ، اکیپ‌های فنی با بالگرد به این مناطق رفته و بخشی از مشکل را حل کردند و امیدوارم تا ساعات پایانی امروز، بر شمار مشترکانی که برق آنها وصل شده، افزوده شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با تأکید بر اینکه مشکل قطعی گاز در هیچ نقطه از استان وجود ندارد، تصریح کرد: بخش اعظمی از قطعی آب شش هزار مشترکی که انشعاب آب آنها تا این لحظه وصل نشده، با برقراری خطوط برق و فعالیت ایستگاه های پمپاژ، به چرخه باز می گردد.

استاندار گیلان به جلسه صبح امروز هیات دولت و دستور رییس جمهوری به معاونان و وزرای نیرو، راه، ارتباطات و فناوری اطلاعات و کشور برای بررسی مشکلات ناشی از بارش برف در گیلان اشاره و اضافه کرد:  نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه با همراهی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور به منظور بررسی میدانی و حضور در جلسه ستاد مدیریت بحران، وارد گیلان شده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha