افزایش اختیارات مدیران استانی مشکلات فعالان اقتصادی را حل می‌کند 

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: افزایش اختیارات مدیران استانی، بیش از ۶۰ درصد مشکلات فعالان اقتصادی را حل می‌کند و انتظار می‌رود دولت نسبت به این مسئله مهم تصمیم‌های گارگشا اتخاذ کند.

سید«علی آقازاده» روز پنجشنبه در آیین بهره‌برداری از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی در اراک افزود: افزایش اختیارات استان‌ها موجب سرعت کارها شده و از ناامیدی و بی‌انگیزگی فعالان اقتصادی جلوگیری می‌کند. 
وی بیان کرد: حمایت‌های بخش دولتی و تلاش‌های فعالان اقتصادی استان مرکزی باعث شده تا در یک سال گذشته ۱۲ واحد غیر فعالاستان از جمله آونگان اراک، صنایع نخ خمین و مقره‌سازی ساوه به چرخه تولید بازگشته و اکنون حتی آماده صادرات نیز هستند. 
استاندار مرکزی افزود: با وجود تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی دشمنان علیه نظام اسلامی، شرایط اقتصادی این استان مطلوب است به طوری که سال گذشته صادرات این استان از مرز یک میلیارد دلار عبور کرد و امسال نیز پیش‌بینی می‌شود نسبت به سال گذشته در این بخش رشد چشمگیری داشته باشد. 
آقازاده اظهار داشت: بیش از ۳۸ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در دهه مبارک فجر امسال در استان مرکزی انجام شد که بیش از ۱۳ هزار فرصت شغلی جدید در این استان ایجاد شد. 
وی ادامه داد: تعهد امسال استان مرکزی در ایجاد اشتغال ۱۲ هزار فرصت شغلی است اما تاکنون ۱۳ هزار فرصت ایجاد شده و تا پایان سال این مهم به ۲۰ هزار فرصت می‌رسد.

ساختمان جدید اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی اراک، در زمینی به مساحت ۶ هزار متر مربع با حضور نهاوندیان معاون اقتصادی رییس جمهور و جمعی از مسوولان به بهره برداری رسید.

استان مرکزی با ۲ هزار و ۹۰۰ واحد صنعتی کوچک و بزرگ چهارمین قطب صنعت کشور به شمار می رود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha