اجرای طرح «یاریگران زندگی» در ۲۰ درصد مدارس آذربایجان‌غربی

 مهاباد- ایرنا- فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه آموزش و پرورش طیف وسیعی از جامعه را به صورت مستقیم تحت پوشش دارد، گفت: طرح «یاریگران زندگی» با توجه به ظرفیت این نهاد در ۲۰ درصد از مدارس استان اجرا می‌شود.

سردار مسعود خرم‌نیا عصر روز سه‌شنبه در جلسه شورای فرعی مبارزه با موادمخدر میاندوآب با اشاره به نقش آموزش و پرورش در فرهنگ‌سازی اظهار داشت: اجرای دقیق و اصولی طرح «یاریگران زندگی» در مدارس می‌تواند دانش‌آموزان را در مقابل آسیب‌های اجتماعی ایمن کند.

وی افزود: اجرای این طرح از مهر امسال در آموزش و پرورش شروع شده و قرار است به همه مدارس آذربایجان غربی تعمیم یابد.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه منعقد شده با اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی اظهار داشت: اولویت اجرای طرح «یاریگران زنددگی»،  مدارس مستقر در مناطق محروم و آسیب‌زاست.

فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی با تاکید بر لزوم تلاش همگانی برای مبارزه با اعتیاد افزود: مبارزه با این بلای خانمان‌سوز، نیازمند عزم همگانی است و همه باید در این راستا دست به دست هم داده و برای مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد تلاش کنیم.

سردار خرم‌نیا با تاکید بر حضور حداکثری مردم در  انتخابات مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: مردم با حضور در پای صندوق‌های رای با انتخاب اصلح و شایسته خود در تشکیل مجلسی که مورد تایید و تراز انقلاب اسلامی و در راس امور است، نقش ایفا می‌کنند.

فرماندار میاندوآب نیز در این جلسه گفت: آگاهی دادن به خانواده‌ها از مهم‌ترین عوامل پیشگیری از ابتلا به اعتیاد و مواد مخدر است.

مهدی قهرمانی با بیان اینکه کسانی که به سوی مواد مخدر کشیده می‌شوند از عواقب آن آگاه نیستند، اظهار داشت: باید از ظرفیت‌های مختلف در زمینه آگاه سازی خانوارها استفاده شود.

وی افزود: همانطور که در حوادث طبیعی و غیرمترقبه مانند سیل و زلزله همه نهادها اعم از دولت، نیروهای امدادی، سپاه، ارتش و مردم به یاری حادثه دیدگان می‌شتابند، باید در مبارزه با مواد مخدر نیز همه احساس مسوولیت کنند تا این معضل در جامعه ریشه کن شود.

به گزارش ایرنا، از ابتدای امسال ۵۷۶ کیلوگرم انواع مواد مخدر در میاندوآب کشف و ضبط شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۲ درصد افزایش دارد.

امسال چهار باند تهیه و توزیع مواد مخدر در میاندوآب منهدم شده و در زمینه مبارزه با مواد مخدر ۶۹ دستگاه خودرو توقیف، ۲۹۷ نفر قاچاقچی و توزیع کننده و ۹۷۱ نفر معتاد متجاهر در این شهرستان دستگیر شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha