۱۱ بهمن ۱۳۹۸، ۱۲:۳۶
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 83654126
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ادعای سفیر آلمان در عراق در خصوص تعهد ائتلاف آمریکایی برای مبارزه با داعش

بغداد - ایرنا - سفیر آلمان در عراق روز جمعه مدعی شد که ائتلاف بین المللی متعهد به نبرد با گروه تروریستی داعش در این کشور است.

به گزارش خبرگزاری «بغداد الیوم» سفارت آلمان در بغداد امروز در بیانیه ای به دیدار «اوله دییل» سفیر این کشور با دبیر شورای وزیران عراق «حمید الغززی» اشاره کرد و  نوشت که سفیر آلمان بر مبارزه ائتلاف بین المللی در عراق با داعش متعهد است.

در این بیانیه آمده است که اظهارات سفیر آلمان در نشست «کارگروه برای دستیابی به ثبات» با حضور ۲۰ سفیر خارجی، دبیر شورای وزیران عراق، استانداران دیالی، الانبار، کرکوک، صلاح الدین و نینوا و همچنین هماهنگ کننده بشردوستانه سازمان ملل متحد در عراق مطرح شده است.

سفیر آلمان گفته ائتلاف بین المللی متعهد به نبرد با داعش است؛ معتقدم بازگشت تهدید داعش به شرایط زندگی در مناطق آزاد شده بستگی دارد، بنابراین لازم است با ارائه افق های جدید، نیازهای مردم را برآورده و با احساس غافلگیری مقابله کنیم.

دییل افزود: دولت عراق در مناطقی که به شدت تحت تأثیر داعش قرار گرفته ، ثبات و بازسازی را تامین می کند و همچنین ائتلاف و کشورهای کمک کننده دوستانه متعهد به این وظیفه هستند.

سفیر آلمان تاکید کرده که با توجه به این ماموریت و وظیفه، ما می خواهیم ثبات مدنی را در اولویت دستور کار خود قرار دهیم و بارها در دیدارهای خود توافق کرده ایم که به طور مشترک کار کنیم زیرا تنها از این راه می توانیم از بازگشت داعش جلوگیری کنیم.

دفتر فرمانده کل نیروهای مسلح عراق پنجشنبه شب گذشته از بازگشت و ازسرگیری فعالیت ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا علیه داعش خبر داد که ساعتی بعد سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور آن را تکذیب کرد. 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha