مقاومت کلید حل مسائل، مشکلات و راهکار رسیدن به تمدن نوین اسلامی است

تهران - ایرنا - حمید شاه‌آبادی معاون صدای سیمای جمهوری اسلامی ایران در آیین راه اندازی دومین کاروان قرآنی انقلاب گفت: مقاومت کلید حل مسائل، مشکلات و راهکار رسیدن به تمدن نوین اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی معاونت صدا، دکتر حمید شاه‌آبادی، معاون صدای ملی طی سخنانی در مراسم افتتاحیه دومین کاروان قرآنی انقلاب اسلامی ضمن قدردانی از عوامل و دست‌اندرکاران مراسم و راه اندازی کاروان قرآنی انقلاب، گفت: این حرکت عظیم قرآنی که امسال برای بار دوم با همت دستگاه های مسئول و جامعه قرآنی کشور در حال انجام و برگزاری است، حرکتی زیبا، معنوی و ارزشمند است که در خدمت به قرآن کریم و برای برگزاری محافل قرآن کریم در شهرهای دور و نزدیک، کوچک و بزرگ در کشور برگزار می‌شود که باعث انس بیشتر مردم با قرآن خواهد شد که ثمره بسیار خوبی را از خود برجای می گذارد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه حرکت کاروان قرآنی انقلاب از حرم امام خمینی(ره) آغاز می‌شود، این نشان دهنده وام گرفتن از روح ملکوتی امام و شهدای بزرگوار است.

معاون صدای رسانه ی ملی با بیان اینکه وظیفه خود می‌دانم از تمامی جامعه قرآنی کشور و خادمان قرآنی به خاطر همت والایی که دارند قدردانی کنم، افزود: کاروان قرآنی انقلاب سال گذشته برنامه‌های مختلفی را به صورت کاملا مردمی در نقاط مختلف کشور برگزار کرد که با استقبال بسیار خوبی همراه بود که امسال نیز برای دومین سال متوالی این حرکت معنوی و زیبا را ادامه خواهد داد.

وی افزود: امام خمینی (ره) که در بستر اسلام ناب، رشدیافته بود، خود به مثابه حرکت عظیمی بود تا احکام قرآنی را در کشور اجرا کند. ایشان برای قرآن به پاخاست و از اسلام تعریفی را مطرح کرد که همان اسلام ناب و اسلام دردمندان و فقراست که در برابر اسلام زورگویان و سازش‌کاران قرار داشته است.

شاه آبادی عنوان کرد: حضرت امام خمینی(ره) نظام اسلامی مبتنی بر منویات قرآن و جهان‌بینی اصیل الهی را پایه‌ریزی کرد که یک سوی این تفکر توجه به مردم و مقبولیت حاکمیت اسلامی و تحقق آن بر پایه مردم‌سالاری دینی بود، امام(ره) جایگاه انسان که همان جایگاه خلیفه الهی است از قرآن کریم برگرفته است.

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) هنگامی که حرکت خود را آغاز کرد حکومت را بر پایه مبانی قدرت و لابی‌های سیاسی ایجاد نکرد، بلکه امام(ره) حرکت خود را بر روی آگاهی و ارتقا اندیشه‌ها و انتخاب مردم قرار داد. نمایندگان امام(ره) در دهه‌های چهل و پنجاه به روستاها و شهرهای مختلف می‌رفتند که شاید عدم پیگیری این شیوه امام(ر) یکی از آسیب های ما در این دوره باشد.

معاون صدای ملی در ادامه گفت: بنیان‌گذار عظیم الشأن جمهوری اسلامی از سوی دیگر نظام اسلامی را مبتنی بر مبانی دینی و برگرفته از مفهوم قرآنی اولی‌الامر برپا نهاد و با این دو بال یعنی حاکمیت اسلام و مردم‌سالاری دینی چهاردهه است که مردم ما در فضای عطرآگین جمهوری اسلامی زندگی می‌کنند؛ دنیای غرب در برابر این تفکر امام ایستاد، چون این نگاه بر دو رکن دین و مردم استوار بود. قرآن کریم برای استکبار و مستکبرین ضرر دارد و این نظام سلطه جهانی و مستکبر با قرآن و نگاه امام(ره)، مشکل دارد. اگر بخواهیم در این مسیر به درستی عمل کنیم باید اولاً وحدت و ثانیاً مقاومت را پیشه کنیم، مقاومت کلید حل مسائل، مشکلات و راهکار رسیدن به تمدن نوین اسلامی است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم در مسیر قرآن حرکت کنیم باید امروز مشکلات گرفتاری‌ها را که از سوی دشمنان به ما وارد می‌شود تحمل کنیم و اگر مسیر را تحت زعامت ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) درست بشناسیم با عنایت و فضل الهی به اهداف خود دست پیدا خواهیم کرد. 

دومین کاروان قرآنی انقلاب به همت شبکه های رادیویی و تلویزیونی قرآن صدا و سیما، سازمان دارالقرآن الکریم و سایر نهادهای قرآنی، نهم بهمن ماه با حضور در استان کرمان بر سر مزار شهید سردار حاج قاسم سلیمانی محفل انس با قرآن با حضور قاریان بین المللی برگزار می شود و پس از آن با برگزاری محافل قرآنی دیگر در استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان در پایان دهه فجر به کار خود پایان می دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha