اقدام مقتدرانه ایران هیمنه آمریکا را در هم شکست

زاهدان- ایرنا- معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: هیمنه آمریکا در دنیا با اقدام مقتدرانه جمهوری اسلامی ایران علیه پایگاه‌ نظامی سرکرده استکبار در عراق شکسته شد و تنها کشوری که در منطقه در حوزه نظامی حرفی برای گفتن دارد ایران است.

محمد هادی مرعشی روز یکشنبه در پنجمین نشست شورای اطلاع‌رسانی و هماهنگی روابط‌ عمومی‌های سیستان و بلوچستان که با حضور مدیران رسانه‌ها و روابط عمومی ادارات این استان برگزار شد، اظهار داشت: آمریکا در عراق و سوریه به عنوان یک ابرقدرت جهانی جولان داد اما تمام کننده موضوع داعش جمهوری اسلامی ایران بود.

وی گفت: موضوعات مربوط به امنیت ملی برای تمامی کشورها بسیار مهم است بطوری که در آمریکا  با وجود اختلاف نظرهای سیاسی در میان جناح‌های مختلف اما در موضوع حمله موشکی ایران به پایگاه عین‌الاسد تمامی آنان و رسانه های تحت امرشان بطور متحد و مشترک از تعداد رسمی کشته‌شدگان و مجروحانشان خبری منتشر نکرده و سعی دارند آن را مخفی نگه دارند زیرا این موضوع به امنیت ملی شان مرتبط بود و از طرفی هم قصد دارند حجم قدرت ایران را کم نشان دهد.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان افزود: برای آنچه در داخل کشور اتفاق می‌افتد و به منافع ملی مرتبط است مانند همدلی در سیل جنوب استان که حرکت زیبایی بود و توسط رسانه‌ها منتقل شد باید همسو و متحد حرکت کنیم.

وی با تاکید بر حفظ و پاسداری از اقتدار و منافع ملی کشورمان بیان کرد: باید منصفانه مدافع بسیاری از اقدامات داخل کشور باشیم و مسائل مربوط به امنیت ملی را با دقت بیشتری مدیریت و در انتشار اخبار مرتبط با این موضوع جدیت بیشتری داشته باشیم.

مرعشی ادامه داد: دشمنان همواره حرکات و اقدامات ما را رصد می کنند و در تلاشند فعالیتها و پیشرفت های گسترده ایران را اندک نشان دهند اما کوچکترین مشکل و مساله ای را بزرگنمایی می کنند.

وی اظهار داشت: در شرایطی که دشمنان، گروه‌های معاند و بدخواهان نظام بطور هدفمند از طریق فضای مجازی و رسانه های تحت امر خود به جوسازی و شایعه پراکنی علیه ملت، نظام و دولت جمهوری اسلامی ایران مشغول هستند، رسانه ها و روابط عمومی دستگاه‌ها و نهادها وظیفه دارند با هوشیاری و آگاهی دادن به مردم دنیا توطئه های دشمنان را خنثی و خدمات و پیشرفت های کشور در عرصه های مختلف را بیش از پیش اطلاع رسانی کنند. 

۱۴ شهرستان در سیستان و بلوچستان درگیر سیلاب بود

مدیرکل دفتر مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان نیز در این نشست اظهار داشت: هشدارهای اولیه قبل از ۲۰ دی در ارتباط با سیل اخیر جنوب استان به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ و از ظرفیت مردم در این حادثه استفاده شد که خوشبختانه تلفات جانی نداشتیم.

عباسعلی ارجمندی گفت: حجم آب بسیار بالا بود به طوریکه بیش از ۲۰۰ میلی‌متر باران در فنوج بارید و ۱۹۹ درصد آب سدها افزایش یافت و چهار سد در حوزه جنوب که برخی برای اولین بار و برخی سدها بعد از چهار سال آبگیری کامل شدند.

وی افزود: عرض سیلاب در برخی مناطق به ۸۰۰ متر رسید و سرعت بارش‌ها بحرانی ایجاد کرد که به بهترین شکل مدیریت شد.

مدیرکل دفتر مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان بیان کرد: در لحظات اولیه اگرچه پرواز امکانپذیر نبود اما از طریق قایق‌های ارتش و سپاه و مردم امدادرسانی به سیلزدگان انجام شد و در همان ابتدای سیلاب سه هزار نفر نجات یافتند.

وی ادامه داد: ۱۴ شهرستان و هزارو ۵۴۲ روستا گرفتار سیلاب شدند و در بعضی شهرها بالای ۲۰۰ میلی‌متر باران بارید.

ارجمندی گفت: ۶۷۸ تیم علاوه بر خود تیم‌های داخل شهرها درگیر امدادرسانی به سیل‌زدگان شدند و توزیع بسته‌های ۷۲ ساعته از همان لحظات ابتدایی سیلاب آغاز شد.

وی افزود: هلال احمر با ۱۶ میلیارد تومان، سپاه چهار بیمارستان صحرایی، ارتش ۶ بالگرد، ۶۶ تن موادغذایی و دارویی توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و حوزه شرکت‌های دولتی (شستا) کمک‌های زیادی به سیل‌زدگان جنوب سیستان و بلوچستان کردند.

مدیرکل دفتر مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در بخش خودرویی نیز هزار دستگاه خودروی تاکتیکی سنگین و نیمه سنگین به مردم خدمت رسانی کردند.

وی ادامه داد: از طریق مواکب اربعین تا امروز ۹۰۰ هزار بسته غذای گرم توزیع شده و آستان قدس نیز اقدامات بسیاری در منطقه انجام داده است.

ارجمندی گفت: کل اقلام توزیع شده بین سیلزدگان جنوب سیستان و بلوچستان چهار هزار تن بوده و ۱۰ هزار و ۲۳۳ دقیقه برنامه نیز از تمامی شبکه‌های صدا و سیما پخش شده است.

وی افزود: جمع خسارت‌های برآورد شده اولیه سه هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است که بخش اعظم آن در حوزه کشاورزی و راه است.

مدیرکل ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان بیان کرد: هم‌اینک در ۲۴ روستا تردد با ماشین‌های سنگین انجام می‌شود و اقلام نیز از همین طریق به دست مردم می‌رسد.

وی بیان کرد: در حوزه شبکه آب آشامیدنی ۴۲ روستا باقی مانده اما به دلیل مسائل بهداشتی فعلا نمی‌توانند از شبکه آب آشامیدنی استفاده کنند و آبرسانی از طریق تانکرهای سیار و ارسال آب معدنی انجام می‌شود.

ارجمندی اظهار داشت: ۱۶ خانوار نیز از روز گذشته به دلیل طغیان رودخانه‌ها و احساس خطر اسکان اضطراری داده شدند.

وی گفت: کمیته‌هایی نیز در مناطق سیلزده راه‌اندازی شده و نگاه از لحظه اول علمی بوده و در مصوبه روز گذشته هیات دولت احداث ۲ هزارو ۱۵۰ واحد شهری، تعدادی واحد روستایی، کمک بلاعوض و کمک هزینه اسکان شهری و روستایی به تصویب رسید.

مدیرکل صدا و سیمای سیستان و بلوچستان نیز در این نشست بیان کرد: همه مردم در کنار هم یک جشن دیدنی و سیل همدلی راه انداختند و اصل کار از اصحاب رسانه، روابط عمومی‌ها، روزنامه‌ها و سایت‌ها نشات گرفته است.

محمود دولت کردستانی گفت: اصل روابط عمومی، ارتباط بین مجموعه و رسانه است و فضای مجازی یک موهبت و برکتی است که باید به طور صحیح از آن استفاده کرد.

وی افزود: باید دوره آموزشی برگزار شود تا روابط عمومی‌ها بهتر بتوانند در حوزه اطلاع رسانی عمل کنند.

مدیرکل صدا و سیمای سیستان و بلوچستان اظهار داشت: قطعا دشمن برنامه‌ریزی کرده تا دهه فجر کمرنگ نشان داده شود اما به لطف خدا،قلم و اندیشه خبرنگاران و مسوولان روابط عمومی‌ها این امر اتفاق نخواهد افتاد.

وی ادامه داد: تمامی مجموعه‌های درگیر سیل می‌توانند یک مستند ۳۰ تا ۵۰ دقیقه‌ای یا موشن گرافی بسازند که از طریق صدا و سیمای استان پخش شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha