۳ بهمن ۱۳۹۸، ۸:۴۴
کد خبرنگار: 1829
کد خبر: 83644710
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

افزون بر ۶ هزار پرونده در شرق کرمان با صلح و سازش مختومه شد

کرمان - ایرنا - معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس شوراهای حل اختلاف استان کرمان گفت: اشعب حل اختلاف شرق این استان ز ابتدای سال جاری تاکنون موفق شده‌اند افزون بر ۶ هزار و ۸۹۳ فقره پرونده را از طریق صلح و سازش مختومه کنند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، مهدی تقی زاده در بازدید از شعب شوراهای حل اختلاف  شهرستان های شرق استان کرمان افزود: طی ۹ ماهه سال جاری ۱۵ هزار و ۷۵ پرونده وارد شعب حل اختلاف شرق استان کرمان شده و از این تعداد ۱۴ هزار و ۵۹۶ پرونده مختومه شده است.

وی ادامه داد: بر اساس آمار شوراهای حل اختلاف استان کرمان، اهالی شرق استان کرمان طی چند سال گذشته همواره در زمینه صلح و سازش پیشگام بوده اند.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان کرمان، یکی از مهمترین برنامه های این شوراها در سال جاری ترویج فرهنگ صلح و سازش در جامعه دانست و از کارکنان این نهاد خواست با ایجاد صلح و سازش میان طرفین دعوا از تشکیل پرونده های احتمالی بعدی و کاهش مراجعه مردم به محاکم قضایی جلوگیری کنند.

این بازدیدها در راستای نظارت بر عملکرد شوراهای حل اختلاف  استان کرمان صورت می پذیرد و مقامات  قضایی این استان ضمن دیدار با اعضا و کارکنان شوراها و عرض خدا قوت به آنها، از نزدیک در جریان رسیدگی به پرونده ها قرار می گیرند و تذکرات لازم برای بهبود فرآیند ها صادر می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha