ظرفیت ایران در فناوری های نرم ۲۰ میلیارد دلار است

قم-ایرنا- دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ظرفیت و توان واقعی ایران از بازار جهانی فناوری های نرم و خلاق ۲۰ میلیارد دلار می باشد.

سید محمد حسین سجادی نیری روز سه‌شنبه در حاشیه نشست صنایع خلاق قم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، بیان کرد: اما سهم کنونی ایران از بازار بین المللی صنایع خلاق بسیار پایین تر از ظرفیت‌های موجود می‌باشد.

وی اضافه کرد: با برنامه ریزی‌های انجام شده سهم ایران از بازار بین المللی صنایع نرم و خلاق در افق ۱۴۱۴ به ۲۰ میلیارد دلار افزایش می‌یابد.

سجادی نیری تاکید کرد: در سال ۲۰۱۳، ۲۵۰ میلیارد دلار گردش مالی صنایع خلاق در دنیا بود که ایران سهمی چندانی در این رقم هنگفت نداشته‌است.

وی گفت:ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی ریاست جمهوری پیگیر توسعه فناوری‌های نرم و خلاق در سطح کشور می‌باشد.

وی افزود: فناوری‌های نرم و خلاق آن دسته از فناوری‌هایی هستند که با تغییر رفتار و نگرش درانسان، فرهنگ و جامعه سبب ایجاد توانمندی درکشورهایی می‌شود که داعیه تمدن سازی دارند.

سجادی خاطرنشان کرد: یکی از مصادیق اصلی فناوری های نرم، فناوری های خلاق و فرهنگی است که از سال ۹۶ به صورت جدی در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال اجرا می‌باشد.

وی گفت: بر همین اساس از توسعه شرکت های فعال در حوزه فرهنگ، هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی حمایت می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha