احتشام زاده: ایران برای شکست اسلوونی، کار سختی پیش‌رو دارد

تهران- ایرنا- پیشکسوت و قهرمان تنیس روی میز اسبق ایران، گفت: ملی‌پوشان کشورمان برای برتری برابر اسلوونی کار سختی پیش‌رو دارند و در این بازی باید با تمام توان کار کنند.

رقابت های تنیس روی میز انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو از فردا (چهارشنبه) در حالی در پرتغال آغاز می شود که ملی پوشان کشورمان در نخستین  بازی خود باید با اسلوونی دیدار کنند.

آخرین رتبه جهانی اسلوونی ۱۵  و ایران دارنده رتبه ۲۵ جهان است. برخی کارشناسان معتقدند ملی پوشان کشورمان در این رقابت ها با قرعه مناسبی روبه رو شده و می‌توانیم برای نخستین بار و به آسان ترین شکل ممکن در رقابت های تیمی المپیک حاضر شویم.

اما اعتقاد گروه دیگری از کارشناسان خلاف آن است و آنان بر این باور هستند، نه تنها برای شکست اسلوونی بلکه برای صعود به المپیک  شانس کمی پیش روی تیم ایران است.

 «مجید احتشام زاده» نامدارترین پیشکسوت و شناخته ترین پینگ پنگ باز کشورمان است. دیدگاه او در این ارتباط به دیدگاه کارشناسان دسته دوم  نزدیک‌تر و معتقد است شانس ملی پوشان کشورمان برای برتری مقابل اسلوونی تنها ۳۰ درصد است.

وی با اشاره به آخرین رتبه جهانی تیمی اسلوونی، عنوان کرد: ما ۱۰ رتبه از این تیم پایین‌تر هستیم و بر خلاف سایر رشته‌ها اختلاف ۱۰ رتبه‌ای در تنیس روی میز، اختلاف بسیار زیادی است و این مساله غلبه تیم ضعیف‌تر بر قوی تر را دشوار می کند.

به گفته وی آنان سه ورزشکار با رتبه زیر ۱۰۰ در جهان دارند و ما تنها یک ورزشکار با رتبه زیر ۱۰۰ داریم.

احتشام زاده ادامه داد:‌ از این ها که بگذریم باید عنوان کنم  اسلوونی یکی از تیم های ریشه دار تنیس روی میز اروپا و جهان است. بازیکنان این تیم بسیار سخت کوش هستند و پیروزی برابر آنان برای هر ورزشکاری دشوار است.

نیما عالمیان نفر دوم تنیس روی میز ایران در رقابت های جهانی

به اعتقاد وی  تمامی این مسائل دست به دست هم می دهد تا کار تیم ایران برای برتری برابر حریف اروپایی دشوارتر از قبل شود.

رقابت های تنیس روی میز انتخابی بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو به صورت تک حذفی برگزار می شود؛ این پیشکسوت نامدار تنیس روی میز ایران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پس با این شرایط باید امیدی به صعود به المپیک نداشته باشیم نیز گفت: شانس ورزشی در تنیس روی میز با سایر رشته های ورزشی بسیار متفاوت است. به عنوان مثال در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه ملی پوشان فوتبال ایران امکان شکست پرتغال را نیز داشتند اما در تنیس روی میز اینگونه نیست یک اختلاف امتیاز بین تیم‌ها یعنی هزار حرف نگفته و راه نرفته.

وی اضافه کرد: بی شک تیم هایی که دارای رده بالاتر هستند اتفاقی این عنوان را کسب نکرده اند پس این گونه تیم‌ها نه تنها شانس، بلکه برابر تیم‌های ضعیف تر از پیش برنده هستند.

احتشام‌زاده ادامه داد:‌ با این شرایط  شکست تیم های بالاتر در رده بندی جهانی از سوی تیم های ضعیف‌تر، تنها بر روی کاغذ امکان پذیر است. مگر اینکه اتفاق خاصی رخ دهد. به عنوان مثال بازیکنان به صورت مستمر در تمرینات آماده سازی بسر برده و در رقابت‌های بین المللی، قاره ای و جهانی شرکت کنند و خود را تقویت کنند و تیم قوی تر از مسابقات دور باشد.

تیم ایران در صورت برتری برابر اسلوونی با برنده دیدار تیم های لوگزامبورگ و هند دیدار خواهد کرد.

احتشام زاده معتقد است اگر ایران اسلوونی را شکست دهد، پیروزی برابر هند یا لوگزامبورگ دور از دسترس نیست.

به گفته وی بر خلاف اینکه در سال های گذشته همواره مغلوب اسلوونی شده ایم مقابل هند اینگونه نبوده‌ایم و بارها با این تیم در رقابت های مختلف بازی کرده ایم. از این رو پیروزی برابر این تیم آسان‌تر است.

وی درباره آخرین وضعیت تیم ملی تنیس روی میز ایران نیز گفت: وضعیت بازیکنان  با توجه به برگزاری اردوهای آماده سازی متوالی و شرکت در رقابت های بین المللی، مطلوب است و معتقدم فدراسیون برای این تیم همه کار کرده است.

رقابت‌های تیمی تنیس روی میز انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو از فردا (چهارشنبه) با شرکت ۳۶ تیم برتر جهان در پرتغال آغاز می شود و ۹ تیم برتر این رقابت‌ها جواز شرکت در المپیک را بدست خواهند آورد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha