۱ بهمن ۱۳۹۸، ۱۸:۴۰
کد خبرنگار: 1226
کد خبر: 83642887
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

فرش قرمز استاندار خراسان شمالی برای گردشگران پاکستانی

بجنورد- ایرنا- استانداری خراسان شمالی گفت: در صورتی که مقصد پرواز زائران پاکستانی که برای زیارت امام رضا(ع) به ایران می‌آیند، فرودگاه بجنورد باشد، انتقال آنان به مشهد و اسکان این افراد در استان رایگان خواهد بود.

محمدعلی شجاعی روز سه شنبه در نشست با مقامات کشور پاکستان، ترکیه و قزاقستان گفت: آمادگی داریم تا در صورتی که زائران پاکستانی امام رضا(ع) به مقصد فرودگاه بجنورد، به ایران بیایند، علاوه بر رایگان بودن اسکان در بجنورد و انتقال به مشهد، هزینه های غذا هم نصف باشد.

وی اظهار داشت: درصورتی که مقصد پرواز، فرودگاه مشهد باشد، همین شرایط برای گردشگران که تور سه روز به استان داشته باشند، برقرار است.

وی با اشاره به اینکه سالانه ۵۰۰ هزار تا ۷۰۰ هزار زائر پاکستانی برای زیارت امام رضا(ع) به ایران می آیند افزود: اردوی تیم های ورزشی برای ۱۰ درصد از این رقم، برای پاکستان در این استان رایگان خواهد بود.

استاندار خراسان شمالی خاطرنشان کرد: کشورهای ترکیه و قزاقستان هم می توانند برای بهره مندی از شرایط اینچنینی، برنامه ریزی و تدبیر داشته باشند و این قول را می دهم که در تمامی این زمینه ها به تعهدات خود جامه عمل بپوشانم.

شجاعی گفت: خراسان شمالی می تواند در تامین نیروی انسانی متخصص و دارای مهارت، به این کشورها هم کمک کند.

وی تصریح کرد: وجود حدود پنج هزار نیروی متخصص در رشته های مختلف مهندسی ساختمان، وجود سه هزار و ۷۰۰ نیروی مهندس در رشته های مختلف کشاورزی و نیز ۶۰۰ نفر نیروی ماهر در زمینه نظام دامپزشکی از جمله توانمندی های این استان است.

استاندار خراسان شمالی خاطرنشان کرد: این استان آمادگی دارد تا نسبت به صدور خدمات فنی و مهندسی اقدام کرده و نیاز بازار کشورهای مختلف را به این نیروی انسانی، تامین کند.

وی خاطرنشان کرد: کشور ایران، در شرایط جدید قرار دارد و البته در این شرایط، ما می توانیم برای هم مفید باشیم.

وی با اشاره به فعالیت واحد صنعتی لوله گستر و فولاد گستر در اسفراین خراسان شمالی گفت: از مقامات کشورهای قراقستان، ترکیه و پاکستان انتظار می رود حتما در این واحدهای صنعتی بزرگ، حضور یافته و با ظرفیت وتوانمندی آن آشنا شوند.

استاندار خراسان شمالی افزود: رویکرد دولت این است که برای توسعه اقتصادی، گریزی جز توسعه روابط و مراودات تجاری و سایر بخش ها نیست، اگر به این مسیر، فکر و توجه نکنیم، نگاه، رویکرد توسعه ای نخواهد بود.

شجاعی تاکید کرد: تعهدات خود را به یقین انجام می دهیم و برای انجام آن، از ظرفیت های کشور هم استفاده خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: در برقراری و توسعه مراودات تجاری، سند توسعه تجارت خارجی، مبنا قرار خواهد گرفت.

استاندار خراسان شمالی اظهار داشت: آمادگی داریم تا در این استان مکان و دفتر کاری به صورت رایگان، در اختیار نمایندگان این سه کشور قراردهیم، این فضا می تواند در اختیار بخش خصوصی، به عنوان نماینده کشور قرار گیرد. 

خراسان شمالی ۳۴۴ هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که از این سطح ۳۰۰ هزار هکتار کشتزاز است که ۸۲ هزار بهره بردار در این بخش مشغول به فعالیت هستند.  

خراسان شمالی علاوه بر کشاورزی، ظرفیت های زیادی در بخش گردشگری و صنایع دارد بطوریکه وجود کارخانجات فولاد، آلومینا، پتروشیمی، قند و سیمان این استان را به یکی از قطب های صنعتی شرق کشور تبدیل کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha