نتانیاهو در هراس از پیگرد بین المللی

تهران - ایرنا - «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی که به گفته مقامات این رژیم احتمالا با خطر پیگرد جهانی روبرو است، با ابراز نگرانی از این شرایط، خواستار تحریم دادگاه کیفری بین المللی شده است.

وی امروز (سه شنبه) در گفت و گو با شبکه آمریکایی "تی بی ان"، از واشنگتن خواست تا به ارائه درخواست برای تحریم علیه دادگاه کیفری بین المللی بپیوندد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت که دولت آمریکا در زمان ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» به شدت علیه این دادگاه بخاطر تعابیر اشتباه صحبت کرده است. نتانیاهو از تمام بینندگان شبکه تلویزیونی تی بی ان خواست تا همین کار را انجام دهند و خواستار اقدامات قاطع و تحریم علیه دادگاه لاهه، مقامات و دادستان های آن شوند.

ماه گذشته «فاتو بنسودا» دادستان کل دادگاه لاهه اعلام کرد که تحقیقات در مورد جنایات جنگی اسرائیل در کرانه باختری، قدس و غزه و همچنین عملیات نظامی این رژیم در تابستان ۲۰۱۴ علیه مردم غزه آغاز می شود.

پس از آن گمانه زنی هایی توسط مقامات رژیم صهیونیستی مطرح شده که مقامات ارشد این رژیم از جمله نتانیاهو احتمالا با خطر پیگرد بین المللی مواجه خواهند شد.

رژیم صهیونیستی از ورود هیات تحقیقات دادگاه کیفری بین المللی به سرزمین های اشغالی تاکنون جلوگیری کرده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر در این گفت و گو ادعاهای واهی خود را درباره برنامه هسته ای ایران تکرار کرد.

ادعای نتانیاهو در مورد اینکه برنامه هسته ای ایران یک تهدید است درحالی مطرح می شود که بر اساس گزارش ها رژیم صهیونیستی بیش از ۸۰ کلاهک هسته ای در اختیار دارد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =