۱ بهمن ۱۳۹۸، ۱۴:۲۶
کد خبرنگار: 895
کد خبر: 83642422
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مدیریت جهادی مصداق خونخواهی شهید سلیمانی است

۱ بهمن ۱۳۹۸، ۱۴:۲۶
کد خبر: 83642422
مدیریت جهادی مصداق خونخواهی شهید سلیمانی است

گناباد- ایرنا- دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی گفت: خونخواهی شهید سلیمانی تنها انتقام سخت از دشمنان نیست بلکه ترویج افکار و منش آن شهید و مدیریت جهادی در خدمت به مردم و جایگزین کردن آن با مدیریت پشت میز نشینی نیز از مصداق آن است.

سید عبدالله ارجاعی روز سه‌شنبه در نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر گناباد افزود: شهید سلیمانی علاوه بر انجام وظایف نیروی قدس سپاه در کشور، الگوی جهادی در عرصه خدمت به مردم بود و خونخواهی آن شهید، مردمی شدن و نه گفتن به سبک مدیریت اشرافی است.

وی ادامه داد: خانواده‌ها نیز وظیفه خطیری در این زمینه بر عهده دارند و با نخریدن کالاهای خارجی، خرید و استفاده از کالاهای ایرانی و توجه خاص به تربیت ارزشی فرزندان می‌توانند خونخواه شهید سلیمانی باشند.

وی گفت: آلام مردم در شهادت شهید سلیمانی با حمله به پایگاه نظامیان آمریکا تسکین نیافته و مردم خواستار انتقام سخت‌تری از آمریکا هستند.

ارجاعی افزود: ریشه یابی علل بروز منکرات ضرورت انجام امر به معروف و نهی از منکر است. 

وی ادامه داد: این فریضه در برخی مواقع با تذکر لسانی نتیجه بخش نیست بلکه باید منکرات به صورت ریشه‌ای در همه بخش‌ها اعم از فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی شناسایی و هر دستگاه اجرایی منکرات اختصاصی بخش خود را احصا و نسبت به رفع آن اقدام کنند.

وی گفت: مسوولان دستگاه‌های اجرایی و نخبگان باید در انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر پیشگام باشند و نسبت به آن احساس مسوولیت کنند که در این صورت مشارکت آحاد مردم و بخش‌های جامعه نسبت به انجام آن افزایش می‌یابد.

ارجاعی بر آموزش مصادیق امر به معروف و نهی از منکر در جامعه با اولویت نخبگان بخش‌های مختلف و در مدارس برای فرهنگیان و دانش‌آموزان تاکید کرد و افزود: در هر مقطع تحصیلی باید ساعاتی در طول هفته به تبیین این  فریضه برای دانش‌آموزان اختصاص یابد.

فرماندار گناباد هم در این نشست گفت: مردم با حضور گسترده خود در مراسم تشییع، تدفین و بزرگداشت شهید سلیمانی ثابت کردند قدردان خدمتگزاران واقعی خود هستند.

حامد قربانی بر هم افزایی و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های بخش‌های مختلف برای اجرای وظایف شورای امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان تاکید کرد.

شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha