۲۸ دی ۱۳۹۸، ۱۱:۳۰
کد خبرنگار: 911
کد خبر: 83638029
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۹۴۹ طرح کشاورزی قزوین تسهیلات اشتغال دریافت کردند

قزوین - ایرنا - ۹۴۹ طرح کشاورزی استان قزوین سال جاری موفق به دریافت حدود یک هزار و ۵۴۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی شدند.

معاون برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی قزوین روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این دستگاه (جهاد کشاورزی) در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی به طرح های واجد شرایط به عنوان دستگاه برتر استان شناخته شده است.

حمیدرضا تبسمی افزود: دامپروری، کشت گیاهان دارویی، کشت گلخانه ای، توسعه کسب و کارهای تعاونی کشاورزی، ایجاد صنایع تبدیلی، تقویت مکانیزاسیون، گسترش فعالیت های دانش بنیان از جمله طرح هایی بوده که به آنها تسهیلات اشتغال پایدار روستایی اختصاص پیدا کرده است.

این مسوول گفت: تسهیلات مربوط به اشتغالزایی روستایی یک ظرفیت بسیار خوب در اختیار روستاییان و سرمایه گذاران مربوط به این مناطق برای توسعه فعالیت های کشاورزی و رونق اقتصادی کشور است و همچنین گامی در جهت تقویت اقتصاد مقاومتی نیز به شمار می رود.

وی در ادامه به آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه در استان اشاره کرد و گفت: از این محل سه هزار و ۷۶۰ میلیارد ریال تسهیلات به استان قزوین برای ۱۱۱ طرح اختصاص یافت که از این رقم تاکنون سه هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال به ۱۸ طرح پرداخت شده است.

معاون برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی قزوین همچنین اظهار داشت: سایر طرح های باقی مانده در مرحله تصویب و بررسی و یا تکمیل پرونده و پرداخت در بانک ها هستند.

استان قزوین در بخش کشاورزی دارای ۸۰ هزار بهره بردار است.