دوره ابتدایی اصلی‌ترین مرحله شکل‌گیری شخصیت دانش‌آموزان است

تهران- ایرنا- وزیر آموزش‌ و پرورش دوره ابتدایی را اصلی‌ترین مرحله شکل‌گیری شخصیت دانش آموزان دانست و گفت: تاثیر آموزش‌های معلم همواره در زندگی افراد استمرار دارد؛ بنابراین اگر آموزش‌های معلم به‌خوبی انجام شود اثرات بهتری در جامعه خواهد داشت.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش، محسن حاجی میرزایی روز یکشنبه در حاشیه بازدید از دبستان منصور نفر در منطقه چهار و دیدار با آموزگاران این مدرسه، افزود: کاری که توأم با عشق باشد پایدار و ماندگار خواهد بود. کار معلمان کاری خدایی و پایدار است که در دوران فعالیت خود تجربیات زیادی در این زمینه‌ دارم.

وی ادامه داد: کار کردن در چنین مدرسه‌ای تنها با عشق و علاقه میسر است. کار با انسان‌ها از شریف‌ترین کارها است؛ زیرا در مقایسه با سایر کارها عرصه کار معلمان بسیار گسترده‌تر است.

حاجی میرزایی ادامه داد: دایره آثار کار معلمی تنها به این جهان محدود نمی‌شود، بلکه در جهان دیگر نیز ادامه دارد. بنابراین شما و ما موقعیت مهمی داریم باید آن را قدر بدانیم و از آن بهره‌مند شویم؛ به‌ویژه دوره ابتدایی که اصلی‌ترین دوره شکل‌گیری شخصیت دانش آموزان است و آثار آن در آینده همراه او خواهد بود.

وزیر آموزش‌ و پرورش گفت: بر اساس تحقیقات انجام‌شده اثر توسعه آموزش عمومی و تعلیم و تربیت در دوره ابتدایی به یک فرد از تربیت نخبه‌های جهانی بیشتر است. در این مزرعه می‌توان محصولی کاشت که تمام جامعه از آن استفاده کنند؛ لذا این دوره بسیار مهم است.

وی با تسلیت شهادت سردار سلیمانی اظهار داشت: جوش‌ و خروشی که در جامعه در پی شهادت سردار سلیمانی شاهد آن هستیم ناشی از عشق و علاقه مردم به این سردار رشید اسلام است و آن ناشی از خلوص این شهید است که محبتش را در دل همه انسان‌ها قرار داده است.

حاجی میرزایی پس از استماع سرود همگانی بسیار زیبای دانش آموزان، با تقدیر از دانش آموزان به خاطر در دست داشتن تصاویری از سردار سلیمانی و پوشیدن شال عزا، گفت: شما در کتاب‌ها درباره شهیدان بزرگ می‌خوانید؛ لذا این افتخار بزرگی است در دوره‌ای هستیم که افراد برای امنیت ملت ایران به‌عنوان یک نیاز اصلی کشور تلاش می‌کنند. من هم شهادت این سردار بزرگ را به شما تسلیت می‌گویم.

در این بازدید تعدادی از نمایندگان معلمان این آموزشگاه به نمایندگی از همکاران خود مسائلی را در حضور وزیر مطرح کردند.

حاجی میرزایی به‌طور سرزده از دبستان «مرحوم مهندس منصور نفر» در منطقه چهار تهران بازدید و با دانش آموزان و آموزگاران این مدرسه از نزدیک دیدار و گفتگو کرد.

دبستان «مرحوم مهندس منصور نفر» دو نوبته دارای ۲۴۱۳ دانش‌آموز و نوآموز پیش‌دبستانی است که نوبت اول آن به‌صورت دخترانه و دارای ۱۱۳۸ دانش‌آموز و نوبت دوم پسرانه و دارای ۱۰۱۸ دانش‌آموز است. همچنین این مدرسه دارای ۲۵۷ نوآموز پیش‌دبستانی است که در دو نوبت پسران و دختران در این آموزشگاه حضور دارند.

این مدرسه در منطقه ۴ و در محله محروم خاک سفید و در بخش شرقی تهرانپارس قرار دارد و دارای ۱۰۵ نفر پرسنل است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha