تسلیت اهالی ورزش ایران به مناسبت شهادت سردار سلیمانی

تهران- ایرنا- اهالی ورزش ایران در پیام‌های جداگانه، شهادت سردار «قاسم سلیمانی» را تسلیت گفتند.

بامداد جمعه ۱۳ دی ماه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله پهباد آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

«علی پروین» پیشکسوت فوتبال و سرمربی سال‌های دور تیم ملی فوتبال ایران و پرسپولیس در پیامی شهادت سپهبد قاسم سلیمانی را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است:

من هم مثل بقیه مردم ایران از شنیدن این خبر ناراحت شدم و باورش برایم سخت است که حاج قاسم دیگر در بین ما نیست. البته آرزوی حاج قاسم شهادت بود که به آن هم رسید. مردم ایران قطعا قدردان زحماتی که ایشان در این مدت کشید، خواهند بود.

آرزوی حاج قاسم شهادت بود و به آن هم رسید و امیدوارم که راه ایشان ادامه داشته باشد. خبر بسیار شوک‌آوری بود و این اتفاق همه ما را در بهت فرو برده است. حاج قاسم انسان بزرگ و محبوبی بود که قطعا از این پس نبودش احساس می‌شود.

«مهدی تاج» رییس پیشین فدراسیون فوتبال کشورمان نیز، گفت: در ماجرای نابودی داعش مدیون رشادت‌های ایشان هستیم. قاسم سلیمانی شخصیت بزرگوار و بی‌ادعایی بود که همیشه این شخصیت ممتاز و بی‌ادعای خود را حفظ می‌کرد.

وی با اشاره به رشادت‌های فرمانده سپاه قدس در زمان جنگ هشت ساله با عراق افزود: سردار سلیمانی در زمان دفاع مقدس هم بهترین رشادت‌ها را از خود نشان داد و فرمانده‌ای شجاع برای تمام رزمندگان بود.

رییس پیشین فدراسیون فوتبال کشورمان یادآور شد: دنیا در ماجرای نابودی گروه تروریستی داعش هم مدیون رشادت‌های ایشان است و همه می‌دانند حاج قاسم سلیمانی از نفرات اصلی نابودی داعش بوده است. خبر شهادت حاج قاسم به شدت مرا متأثر کرد و وقتی این خبر را شنیدم، باور نمی‌کردم. امیدوارم بتوانم روز دوشنبه هم در مراسم تشییع پیکر ایشان شرکت کنم.

«آرین غلامی» قهرمان مازندرانی شطرنج جهان که سال گذشته مقابل شطرنج‌باز رژیم صهیونیستی حاضر نشد و با سردار سلیمانی دیدار کرده بود در اینستاگرام به خبر شهادت حاج قاسم واکنش نشان داد.

«محمدرضا داورزنی» رییس فدراسیون والیبال نیز در پیام تسلیتی، نوشت:‌ شکوه و سربلندی ایران اسلامی، مرهون مجاهدت دلیر مردانی است که در مکتب انسان‌ساز ولایت، درس عشق، ایثار وخدمت آموختند؛ مردانی که با دل بریدن ازتمامی تعلقات، به دعوتگاه یارشتافتند و برگ‌برگ دفتر هستی را با نام ویاد خود جلوه‌ای دیگر بخشیدند.

سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، فرماندهی عارف و دلباخته امام عصر (ع)، استراتژیست نظامی و سیاسی بزرگ منطقه، فرماندهی مدبر، شجاع و سربازی فداکار و از خود گذشته و  انسانی کامل و خودساخته بود که تمام زندگی خود را عاشقانه تقدیم اسلام و امام زمان (ع) و خدمت به ملت بزرگ ایران و مظلومان منطقه کرد.

«محمود خسروی‌وفا» رییس کمیته ملی پارالمپیک نیز گفت: داغ شهادت سردار سلیمانی با اشک هم تسکین پیدا نمی‌کند. خوشحالم که این سردار بزرگوار اینگونه به فیض شهادت نائل آمدند. او در خور این شهادت بود.

«زهرا اینچه‌درگاهی» رییس فدراسیون ژیمناستیک نیز در پیام خود آورده است: زندگی بزرگانی همچون سردار قاسم سلیمانی سراسر رحمت، بزرگواری و شجاعت بود. او برای حفظ و پاسداری از میهن عزیزمان ایران از هیچ تلاشی فروگذار نبود.

فدراسیون شطرنج هم در پیامی، شهادت سردار سلیمانی را تسلیت گفت. در این پیام آمده است: سردار شهید «قاسم سلیمانی» مرز نمیشناخت؛ مرز او «درد مردم» بود. هرکجا دردی بود، شهید آنجا حاضر بود.

«مسعود سلیمانی» رییس فدراسیون اسکواش نیز گفت: نقش سردار در تاریخ این دیار کهن برای همیشه ثبت شد. او سر نترسی داشت، خیلی نترس.

«بهمن عسگری» قهرمان کاراته جهان، گفت: شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی حزنی اندوه را برای ملت شریف ایران در پی داشت. هنوز در باورمان نمی‌گنجد چون آنقدر این مرد بزرگ و با شجاعت بود که باور اینکه از میان ما پرکشیده وبه شهادت رسیده است سخت است. شهادت بالاترین هدیه خدا به بندگانش شهادت است و شهادت هنر مردان خداست.حاج قاسم سردار دلها از میان ما رفت، ولی با رشادت و مجاهدت‌هایی که در دوران زندگیش انجام داد هیچگاه از ذهن و یاد مردم ایران اسلامی فراموش نخواهد شد.حاج قاسم اسطوره وار زندگی کرد و در قلب و دلهای ما جاودان شد.

«احسان حدادی» قهرمان پرتاب دیسک آسیا نیز در متنی، نوشت: بی تردید شهادت اسوه ایمان، اخلاق، شهامت و شجاعت سرباز ولایت، سپهبد حاج قاسم سلیمانی داغ دردناکی بر دل های عاشق این بزرگ مرد تاریخ برجای گذاشت. این اقدام تروریستی استکبار جهانی بی تردید بی پاسخ نخواهد بود و امیدوارم راه شهیدان اسلام به ویژه راه شهید سلیمانی ادامه داشته باشد. مردم شهیدپرور ایران اسلامی با واژه "شهید" آشنا هستند و بزرگ مردان زیادی همچو ایشان را در راه اعتلای ایران اسلامی از دست داده اند. ایشان عمر خود را در راه دفاع از کیان و نوامیس ما گذاشتند و غریبانه هم رفتند. این داغ بزرگ را صمیمانه به نمایندگی از خانواده بزرگ دو و میدانی ایران به هموطنان عزیزم تسلیت می گویم.

سایر پیام‌های تسلیت جامعه ورزش نیز در این خبر بروز رسانی می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha