۱ دی ۱۳۹۸، ۱۱:۴۶
کد خبرنگار: 1425
کد خبر: 83603418
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

تعهد ۲۳۰ میلیارد ریالی خیرین مدرسه‌ساز در استان ایلام

ایلام - ایرنا - مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام گفت: امسال افراد خیر و نیکوکار ۲۳۰ میلیارد ریال برای مشارکت در احداث و توسعه مدارس این استان تعهد کرده اند.

نصرت الله رحیمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال ۲۴۰ میلیارد ریال برای نوسازی و تعمیر مدارس این استان تخصیص و هزینه شد که این مبلغ از محل اعتبارهای ملی و استانی صرف احداث، توسعه و تعمیر مدارس این استان شده است.

وی مجموع اعتبار این اداره کل در سال جاری را شامل ۲۸۰ میلیارد ریال استانی، ۳۸۰ میلیارد ریال ملی، ۱۵۰میلیارد ریال بحران و ۲۳۰ میلیارد ریال تعهد خیران عنوان کرد و گفت: علاوه بر این، اعتبار بحران مربوط به تعمیر و بازسازی مدارس مناطق سیل زده استان نیز به میزان ۱۵۰میلیارد ریال اختصاص یافته است که در شهرستان های آبدانان، دره شهر، سیروان و ایلام هزینه می شود.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام تاکید کرد: اعتبار هزینه شده امسال مربوط به تکمیل فضاهای نیمه تمام به تعداد ۶۸ کلاس درس، شروع ساخت فضاهای تخریبی و قدیمی، فضاهای ورزشی مدارس، تجهیزات کلاسی و اداری و ورزشی مدارس، هنرستان ها و همچنین استاندارد سازی سیستم های گرمایشی مدارس است.

رحیمی از آغاز عملیات احداث دو فضای آموزشی با مشارکت افراد خیر و نیکوکار خبر داد و یادآور شد: این دو فضا شامل مدرسه کودکان استثنایی و هنرستان است که کار احداث آنها در شهر ایلام و با مشارکت افراد خیر آغاز شده است.

۱۰۰ هزار دانش آموز در استان ایلام در مقاطع مختلف به تحصیل اشغال دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha