از تغییر بازیگر نمایش مری پاپینز تا خبرهای جشنواره تئاتر فجر

تهران- ایرنا- اخبار کوتاه امروز مربوط به جشنواره تئاتر فجر، خانه تئاتر، جایگزینی بازیگر نمایش مری پاپینز و تهیه کنندگی سجاد افشاریان است.

به گزارش روابط عمومی موزیکال مری پاپینز، کاظم سیاحی نقش بنکس پدر خانواده را بازی می کند که پیش از این احسان کرمی این نقش را بازی می کرد. 

سیاحی بازیگر حرفه ای تئاتر، سینما و تلویزیون‌ است که به تازگی در فیلم سینمایی جهان با من برقص و مجموعه فوق لیسانسه ها هم ایفای نقش داشته است.

موزیکال مری پاپینز با کارگردانی احمد سلیمانی و بازی بهنوش طباطبایی در نقش مری پاپینز، آرمین رحیمیان در نقش برت، مهراوه شریفی نیا در نقش وینفرد بنکس، و غزل و محمد شاکری دو بازیگر نوجوان و بااستعداد  در نقش بچه های خانواده بنکس از آبان ماه امسال به صحنه تالار وحدت رفته است. 
موزیکال مری پاپینز اقتباسی آزاد از مجموعه داستان هایی به همین اسم، نوشته پاملا تراورس است که از تنهایی و رویاهای کودکانه و سخت گیری و دل مردگیهای والدین می گوید. ساختار این موزیکال به نوعی طراحی شده است که می تواند برای گروه های سنی مختلف جالب توجه باشد.
این موزیکال  به تهیه کنندگی میثم احمدی، تا نیمه دی ماه روی صحنه تالار وحدت است.

جدول برنامه‌های چهارمین همایش برگزیدگان جشنواره‌های تئاتر استانی منتشر شد

به گزارش روابط عمومی سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، تعداد ۶۰ گروه نمایشی از ۳۴ منطقه و استان از ۴ تا ۱۰ دی ماه در چهارمین همایش برگزیدگان جشنواره‌های تئاتر استان‌ها شرکت می‌کنند.

نگارش خلاق با حضور علی اکبر علیزاد، طراحی صحنه: نقطه اشتراک تعامل هنری و تعادل اقتصادی با حضور سینا ییلاق بیگی و تجربیات صحنه: بازیگری با حضور حسن معجونی عنوان کارگاه‌هایی است که روز پنجشنبه ۵ دی ماه در این همایش برگزار می‌شود. همچنین در پنل اول این همایش در این روز موضوع تئاتر در عرصه بین‌المللی بررسی می‌شود.

روز جمعه ششم دی ماه موضوعات و مباحث نگارش خلاق با حضور علی اکبر علیزاد، تاثیر شیوه‌های اجرایی معاصر در خلق یک اثر هنری فراگیر با حضور سعید بهنام و تجربیات صحنه: کارگردانی با حضور قطب‌الدین صادقی در چهارمین همایش برگزیدگان جشنواره‌های تئاتر استان‌های کشور پیش می‌روند. در پنل دوم همایش نیز مناسبات اقتصادی تئاتر ایران با حضور جلال تجنگی، بهزاد آقاجمالی و جهانشیر یاراحمدی به بحث گذاشته می‌شود.

قصه گویی در درام با حضور حسین کیانی، طراحی اجرا مستقل از متن با حضور علی اصغر دشتی و تجربیات صحنه: نمایشنامه‌نویسی با حضور جلال تهرانی عنوان کارگاه‌های روز شنبه ۷ دی ماه است. پنل سوم این رویداد نیز به موضوع گفتگوی نسل‌ها با حضور مهدی لزیری، ناصر ایزدفر و رضا گشتاسب اختصاص دارد.

همچنین کارگاه قصه گویی در درام با حضور حسین کیانی و طراحی اجرا مستقل از متن با حضور علی اصغر دشتی روز یکشنبه ۸ دی ماه نیز ادامه می‌یابند. گفت‌وگو با هیات انتخاب گروه‌های نمایشی منتخب جشنواره‌های تئاتر استان‌ها در روزهای یکشنبه ۸ و دوشنبه ۹ دی ماه، تماشای تئاتر، تهران‌گردی از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده برای هنرمندان مهمان همایش است.

سالن مشاهیر و پلاتوی شماره ۲ مجموعه تئاتر شهر و سالن اجتماعات هتل باباطاهر مکان‌های برگزاری نشست‌ها و کارگاه‌های همایش هستند.

سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی‌مرند ۱۰ تا ۲۰ بهمن ماه امسال در تهران برگزار می‌شود.

مانستر با تهیه‌کنندگی سجاد افشاریان در تئاتر شهرزاد

نمایش مانستر به نویسندگی کوروش شاهونه و حمیدرضا اسدزاده و طراحی و کارگردانیِ کوروش شاهونه از ۸ دی‌ماه در پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه می‌رود. تهیه‌کنندگی این اثر را سجاد افشاریان برعهده دارد. مانستر بر پایۀ پژوهشی پیرامون بیماریِ اسکیزوفرنی طراحی شده که در آن، ابراهیم ناییج، علی حسین‌زاده و ریحانه رضی به ایفای نقش می‌پردازند و روند روایت این نمایش، با صدای سجاد افشاریان پیش می‌رود

فروش اینترنتی نمایش مانستر در سایت تیوال صورت می‌پذیرد. این نمایش، از ۸ دی‌ماه تا ۱۱ بهمن‌ماه سال جاری، هرشب جز شنبه‌ها، از ساعت ۱۸ به مدت ۷۰ دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد به نشانیِ خیابان نوفل‌لوشاتو، تقاطع خیابان رازی روی صحنه خواهد بود.

مجمع عمومی کانون روابط عمومی خانه تئاتر در تاریخ ۱۴ دی ماه برگزار می‌شود

طی جلسات برگزاری توسط اعضای هیات مدیره این کانون و بازنگری بر آیین نامه، نخستین مجمع عمومی این کانون ۱۴ دی ماه ساعت ۱۷ در محل خانه تئاتر جدید به آدرس  خیابان نجات اللهی(ویلا)، خیابان سمیه، پلاک ۲۶۰ در سالن استاد جوانمرد برگزار می شود.
 ضمنا فعالین حوزه روابط عمومی، رسانه و تبلیغات تئاتر می توانند تا تاریخ ۱۴ دی ماه با مراجعه به سایت خانه تئاتر به آدرس 
 www.theaterforum.ir  جهت عضویت اقدام کنند و مدارک خود را همزمان با حضور در مجمع عمومی برای بررسی به خانه تئاتر تحویل دهند .
همچنین دومین جلسه‌ی داخلی کانون روابط عمومی و تبلیغات تئاتر خانه تئاتر ۲۶ آذر ماه برگزار شد و طی این جلسه با انصراف الهه حاجی زاده به عنوان بازرس علل البدل و با عدم حضور محمد جعفریان برای قرعه کشی ، مریم شریعتی به عنوان عضو علل البدل دوم و محمدرضا ایمانیان به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شدند .
انتخابات کانون روابط عمومی و تبلیغات تئاتر خانه تئاتر ، مورخ ۲۳ آبان ماه در محل خانه تئاتر سالن مهین اسکویی برگزار شد که سارا حدادی ، ایلیا شمس ، محمد وفایی، امیر پارساییان مهر و زینب لک به عنوان اعضای هییت مدیره و امیر قالیچی به عنوان عضو علل البدل هییت مدیره و مریم رودبارانی به عنوان بازرس این کانون انتخاب شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha