۲۵ آذر ۱۳۹۸، ۱۴:۱۲
کد خبرنگار: 1179
کد خبر: 83596502
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

هیات انجمن‌های ورزشی تنها مرجع رسمی آموزش پاراگلایدر است

اهواز – ایرنا – رییس هیات انجمن‌های ورزشی خوزستان گفت: هیات انجمن‌های ورزشی تنها مرجع رسمی و قانونی برای آموزش پاراگلایدر است و هر گونه آموزشی که زیر نظر هیات نباشد، تخلف بوده و غیرقانونی است لذا علاقه‌مندان باید از این موضوع آگاه باشند.

نیما حاجی پور روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: بارها مشاهده شده که عده ای به صورت غیر مجاز اقدام به برگزاری دوره های آموزشی پاراگلایدر و پاراموتور کرده و با جان مردم بازی می کنند که گزارشهای لازم را به مراجع قانونی ارائه دادیم.

وی با بیان اینکه هیات انجمن های ورزشی در طول سال دوره های آموزشی برای ورزش های هوایی برگزار می کند گفت: بعضی از رشته ها همچون پاراگلایدر و پاراموتور چون تخصصی هستند نیاز به آموزش دارند و اینگونه نیست که علاقه‌مندان این رشته یک روزه حرفه ای شوند.

رییس هیات انجمن های ورزشی خوزستان گفت: ما در طول سال فراخوان می دهیم تا افرادی که قصد فعالیت در رشته های هوایی  دارند ابتدا زیر نظر مربیان هیات، دوره های آموزشی را بگذرانند. حتی دوره های تخصصی برای خلبانان برگزار می کنیم که با استقبال خوبی مواجه می شود.سال گذشته جشنواره بازی های هوایی را در اهواز برگزار کردیم ولی چون هزینه های آموزش این رشته زیاد بوده معمولا به صورت موردی استقبال می کنند.

وی با اشاره به اینکه یک هزار و ۴۰۰ ورزشکار سازمان یافته در استان داریم همچنین پنج هزار ورزشکار غیر سازمان یافته در این رشته فعالیت می کنند افزود: ۱۹ انجمن و۶۱ رشته ورزشی تحت پوشش را اداره می کنیم که به لحاظ نیروی انسانی جزو هیات های پرجمعیت ورزش کشور شناخته شده ایم.  رشته های تحت پوشش هیات، آینده دار هستند و می توانند حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشند ضمن اینکه در بخش بانوان هم گام‌های موثری برداشته شده و بانوان در اکثر رشته های مذکور در مسیر پیشرفت و بالندگی گام بر می‌دارند. 

حاجی پور افزود: با توجه به منابع مالی محدودی که داریم به سختی در انجمن ها فعالیت می کنیم و بیشتر هزینه های هیات از سوی اسپانسرها تامین می شود. ما در انجمن های کیک بوکسینگ واکو، موی تای، اسپوکس، دارت، فوتبال روی میز، ورزش های هوایی همچون پاراگلایدر و پاراموتور، جت اسکی، اسکی روی آب و رزم آوران بسیار فعال هستیم.

وی افزود: با برنامه ریزی که انجام دادیم در بهمن ماه سال جاری به احتمال زیاد میزبان مسابقات رزم آوران کشور در بندر امام خمینی (ره) هستیم همچنین بنا داریم مسابقات جت اسکی قهرمانی کشور را در بهمن ماه به میزبانی اهواز برگزار کنیم.

رییس هیات انجمن های ورزشی خوزستان ادامه داد: در تدارک برگزاری جشنواره ورزش‌های هوایی کشور در یکی از رشته های پاراگلایدر و پاراموتور، در اسفندماه به میزبانی اهواز هستیم همچنین با همکاری هیات بهبهان بنا داریم در بهمن ماه یک دوره مسابقات سقوط آزاد در این شهرستان داشته باشیم.

وی به حضور سه ورزشکار خوزستانی در مسابقات آسیایی موی تای جوانان در ابوظبی اشاره کرد و گفت: امیرمحمد جهانگیری، نوید رشیدی ، و شادی چکی نژادیان به عنوان بازیکن و خانم ژاله بلواسی به عنوان مربی تیم ملی در این پیکارها حضور دارند که امیدواریم بهترین نتیجه را کسب کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha